گرانفروشی در بهارستان تمامی ندارد/ کمیته تنظیم بازار همچنان در خواب غفلت

در وضعیت اقتصادی فعلی کشور، برخی از واحدهای صنفی در شهرستان بهارستان با گرانفروشی نمک روی زخم مردم می پاشند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در طول تاریخ و در تمام دنیا اصل بر این است که در بحران‌های اقتصادی و زمان گرانی اجناس، فروشندگان بیشتر مراعات مشتریان و مردم را می نمایند تا به رفع مشکلات موجود در حد توان خود کمک کنند، یا حداقل از قانون شکنی و کم فروشی و گران فروشی خودداری می کنند، اما گویا در برخی مناطق کشور چنین موضوعی تعریف نشده است.

گفتنی است که در شهرستان بهارستان برخی از فروشندگان سوپرمارکت‌ها اجناس مغازه خود را حتی بالاتر از قیمت مصرف کننده ثبت شده بر روی کالا به مشتریان خود می فروشند و در فروش اجناسی نظیر تخم مرغ، تعداد تخم مرغ‌های شکسته را نیز در قیمت نهایی فروش خود لحاظ می کنند، که قانون شکنی آشکار و گرانفروشی به شمار می رود.

همچنین برخی از اغذیه فروشی‌ها و فروشندگان مواد غذایی نیز با کاهش کیفیت محصولات خود و بالا بردن قیمت‌ها از هر دو سمت در حق مشتریان خود ظلم می کنند و به نوعی حق شهروندان بهارستانی را ضایع می نمایند.

تمامی این اتفاقات و تخلفات درحالی در سطح شهرستان بهارستان رخ می دهد که نه تنها هیچ یک از ادارات مربوطه واکنشی نشان نمی دهند، بلکه کمیته تنظم بازار شهرستان که بیش از این جلسات و گشت‌های مستمری در سطح شهرستان برگزار می کرد نیز هیچگونه فعالیتی ندارد و به نوعی مسئولان بازار و واحدهای صنفی بهارستان را به حال خود رها کرده‌ن.

درپایان لازم به ذکر است که شرایط فعلی با وجود گرانفروشی‌های برخی از واحدهای صنفی سطح شهرستان، باعث سخت‌تر شدن امرار معاش برای خانواده‌های محروم شهرستان بهارستان شده است، که این امر توجه و رسیدگی مسئولان را طلب می کند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.