گام بزرگ اداره فرهنگ و ارشاد بهارستان در راستای ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی

اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان در راستای گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی اقدام به اهداء کتاب به سپاه شهرستان نمود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در راستای ترویج و گسترش فرهنگ کتاب‌خوانی و مطالعه در سطح شهرستان بهارستان، سیصد جلد کتاب به همت اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی بهارستان به صورت رایگان در اختیار ناحیه مقاومت بسیج سپاه شهرستان قرار گرفت.

گفتنی است که این سیصد جلد کتاب حاوی آثار فاخر ادبیات فارسی، آثار ترجمه شده، کتاب‌های نویسندگان بومی شهرستان بهارستان، کتب دینی، علمی، تاریخی و… می باشند که به نوعی تمام سلیقه‌ها را برای جذب مخاطب و ترویج فرهنگ کتاب‌خوانی در بر می گیرد.

غلامرضا آبکار سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان در رابطه با هدف این اقدام اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان، تشریح کرد: هدف از اهدای این کتاب‌ها حمایت از آثار مکتوب و همچنین افزایش سرانه مطالعه مخاطبان در سطح شهرستان می باشد.

وی در ادامه با بیان اینکه سرانه مطالعه و سطح آگاهی شهروندان بهارستانی می بایست افزایش یابد، تصریح کرد: بدون تردید ارتقای سطح آگاهی شهروندان و توزیع عادلانه کتاب در شهرستان بهارستان نیازمند همکاری ادارات شهرستانی و ترقیب شهروندان به مطالعه می باشد.

بنابر این گزارش اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان بهارستان پیش از این نیز اقدامات فراوانی در خصوص ترویج و گسترش فرهنگ کتاب و کتاب‌خوانی در سطح شهرستان انجام داده است، که از جمله آن‌های می توان به برگزاری همایش‌ها، جلسات معرفی، نقد و بررسی کتب نویسندگان بهارستانی و همچنین نشست‌های کتاب‌خوانی که به شکل چرخشی در تمام کتابخانه‌های سطح بهارستان برگزار می شود، اشاره کرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.