کوشکی: ۴ مایل تجاوز به آب های سرزمینی بر اثر اشتباه امکان پذیر نیست

استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران گفت: پهپاد جاسوسی آمریکا ۴ مایل وارد محدوده ۱۲ مایلی کشورمان یعنی وارد قسمت آب‌های سرزمینی شده بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، در دومین قسمت از برنامه جهان آرا صادق کوشکی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران و سیاوش فلاح پور کارشناس مسائل منطقه به تحلیل بازتاب انهدام پهپاد آمریکایی در افکار عمومی و رسانه های عرب پرداختند.

صادق کوشکی در ابتدای برنامه به ابعاد ورود پهپاد آمریکا به محدود آب های سرزمینی جمهوری اسلامی پرداخت و گفت : پهپاد جاسوسی آمریکا ۴ مایل وارد محدوده ۱۲ مایلی کشورمان یعنی وارد قسمت آب‌های سرزمینی شده بود.

*۴ مایل تجاوز به آب های سرزمینی بر اثر اشتباه امکان پذیر نیست

وی افزود : هماهنگی و اتحاد بی نظیر بچه های ‎ارتش و ‎سپاه در ماجرای سرنگونی ‎پهپاد آمریکایی مثال زدنی است.

این استاد دانشگاه ادامه داد: پذیرش سرنگونی ‎پهپاد آمریکای برای آنها غیر قابل باور بود.

کوشکی در جواب سوالی که بازتاب این اتفاق در رسانه های عرب زبان چه بود گفت : ‎کشورهای عربی منطقه آنقدر مبهوت ماجرای سرنگونی ‎پهپاد جاسوسی شدند که حتی نمی دانستند در روزنامه هایشان چه واکنشی نشان دهند.

سیاوش فلاح‌پور دیگر مهمان برنامه گفت : تمام الگوهای مقابله با ایران در منطقه پس از سقوط ‎پهپاد آمریکایی فرو ریختند.

کوشکی درباره عربستان گفت : سعودی‌ها به پشتوانه ترامپ امید به راه افتادن جنگ علیه ایران داشتند، اما پس از سرنگونی ‎پهپاد جاسوسی و واکنش محافظه کارانه ‎آمریکا، دچار شوک شدند.

کوشکی درباره آمریکا و تبعات جنگ احتمالی با آمریکا گفت: نظامیان و ‎ژنرال‌های آمریکایی تاکنون صحبت از ‎جنگ با ایران نکرده اند چرا که آنها مطلع ترین افراد از تبعات جنگ با ایران هستند.

سیاوش فلاح‌پور، کارشناس و فعال مسائل منطقه در بخش دیگر از برنامه ادامه داد : تمام کشورها و گروه های معارضی که به ‎آمریکا اعتماد کردند، باختند و حالا نوبت کشورهای عربیِ ‎خلیج فارس است.

مجری برنامه جهان آرا در ادامه گفت: مقابله ایران با ‎آمریکا و سرنگونی ‎پهپاد آمریکایی باعث الگوشدن ‎ایران در کشورهای منطقه شده است.

کوشکی گفت : اگر پس از سرنگونی ‎پهپاد آمریکایی آنها به ما رحم کردند، چرا تاکنون به هیچ کشوری رحم نکردند؟

*آمریکایی ها در تمام ‎غرب آسیا مشغول جنایت کردن هستند

این استاد دانشگاه در جمع بندی صحبت هایش گفت : هم اکنون در حال صلح مسلح هستیم، برای ایجاد ‎امنیت یک روش موجود است که به قدری توانمند باشیم تا دشمنان جرات تجاوز به ما را نداشته باشند.
بعضی از به اصطلاح تحلیلگران پس از مواجهه ایران با ‎پهپاد آمریکایی پیش‌بینی قحطی در ایران می کردند این در حالی است که شنبه پس از سرنگونی ‎پهپاد قیمت ارز و طلا در ایران کاهش یافت.

برنامه جهان آرا هفته دیگر از روز یکشنبه تا چهارشنبه با اجرای وحید یامین پور و امیرحسین ثابتی به روی آنتن شبکه افق خواهد رفت.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.