کودکان کار، درد مشترک تمام بهارستان/ مسئولین لطفاً کودکان کار را ببینند

کودکان کار و مشکلات آن‌ها امروز درد مشترک تمام مردم شهرستان بهارستان است و مسئولین بهارستانی باید در این خصوص اقدام کنند‌.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شهرستان بهارستان یک منطقه پرجمعیت، فاقد برخی از زیرساخت‌ها و به طور کلی محروم می باشد که قشر غالب آن را کارگران و خانواده‌های کم‌درآمد تشکیل می دهند که اکثراً با مشکلات معیشتی روبه‌رو می باشند.

در این بین در برخی خانواده‌ها به دلیل وجود مشکلات عدیده نظیر ناتوانی پدر خانواده در کار کردن یا فوت پدر، کودکان مجبور به کار کردن می شوند که با وجود داشتن سنین پایین این اجبار باعث می شود تا به انجام کارهای سنگین و سخت رو بیاورند که همین امر آن‌ها را به یکی از چند گروه کودکان کار در بهارستان تبدیل کرده است.

گفتنی است که کودکانی که اقدام به تکدی‌گری در معابر شهری می نمایند یا نوزادانی که به متکدیان بهارستانی کرایه داده می شوند تا بهتر بتوانند وز احساسات مردم برای پول گرفتن از آن‌ها سواستفاده نمایند، گروه دیگر کودکان کار بهارستان می باشند.

همچنین کودکانی در چهارراه‌ها، بازارها و معابر اصلی شهرهای بهارستان به کارهایی نظیر فروش فال، پاک کردن شیشه خودروها، فروش آدامس، گل و… مشغول می باشند دیگر گروه کودکان کار این شهرستان می باسند که در پایان هر روز تمام دست‌رنج خود را به افرادی که آن‌ها را زیرنظر خود دارد می دهند و در مقابل تنها تکه نانی و جای خوابی دریافت می کنند.

اما تمامی گروه‌های کودکان کار در شهرستان بهارستان به مشکلاتی همساندر چنین شرایطی قرار گرفته‌اند که از جمله آن‌ها می توان به نبود امکانات کافی در بهارستان، رشد آسیب‌های اجتماعی، آسیب پذیر بودن خانواده‌ها به دلیل مشکلات معیشتی و…، محرومیت منطقه و عدم توجه کافی مسئولین اشاره کرد.

درپایان لازم به ذکر است که زمانی که ما اصحاب رسانه و شهروندان عادی این کودکان را در سطح شهرستان بهارستان می بینیم، غم و ناراحتی تمام وجودمان را فرا می گیرد و تلاش می کنیم تا در حد توان خود به آن‌ها کمک نماییم اما بدون شک رفع مشکلات این کودکان نیازمند دیده شدن توسط مسئولین می باشد، چراکه بدون اقدامات مناسب و عملکرد جدی تمام کمک‌های مردم نیز بدون ثمر و لحظه‌ای خواهد بود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.