کهنسال‌ترین درخت بهارستان حتی پلاک هم ندارد/ درخت ۷۰۰ ساله در بهارستان+ عکس

تنها درخت 700 ساله شهرستان بهارستان بدون هیچگونه مراقبت و رسیدگی به حال خود رها شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، محیط زیست هر منطقه‌ای از تاریخ و قدمتی برخوردار می باشد که در طول زمان بارها دچار تغییر می گردد، اما بدون شک آثاری از گذشته این محیط زیست و بافت گیاهی و جانوری در آن منطقه باقی خواهد ماند، که اغلب توسط سازمان محیط زیست تحت پوشش قرار گرفته و به شکل مناسبی از آن پوشش گیاهی یا جانوری حمایت می شود.

در محله وجه آباد نسیم شهر درخت کهنسالی وجود دارد که عظمت و تنومندی آن نشان از سابقه سکونت و قدمت این منطقه دارد، اما این درخت پیر با بی‌توجهی کامل سازمان محیط زیست شهرستان بهارستان روبه‌رو است، چرا که این درخت حتی پلاکی که به‌عنوان شناسنامه یک درخت به حساب می آید، هم ندارد، درحالی بسیاری از نهال‌های سطح شهرستان دارای پلاک و شناسنامه هستند.

این درخت کهنسال که از نوع چنار می باشد دارای عمری معادل ۷۰۰ سال است و دور تنه آن بیش از ۱۰/۵ متر می باشد، که از جوی آبی که از میانش می گذرد تغذیه می کند، اما مسلماً این درخت ۷۰۰ ساله نیاز به رسیدگی بهتر و مناسب‌تری دارد چرا که نه تنها دارای جنبه تاریخی است بلکه این درخت یکی از شاخصه‌های طبیعی و زیستی نسیم شهر و شهرستان بهارستان به حساب می آید.

گفتنی است که این درخت به دلیل عدم رسیدگی مناسب بارها به دلیل نادانی عده‌ای آسیب دیده است، اما خوشبختانه به دلیل قدمت بالا و تنومندی آن تا به اروز سرپا باقی مانده است و می توان از آن به عنوان یکی از کهنسال‌ترین درختان استان تهران یاد کرد.

حال باید دید که مسئولان مربوطه نسبت به حفاظت از این درخت کهنسال که به نوعی شناسنامه شهر ب حساب می آید، اقدامی انجام خواهند داد یا تنها به یاد کردن از نام آن بسنده خواهند کرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.