کنار رفتن ۱۷۰۰ مدیر دولتی کذب است

تعدادی از کاربران فضای مجازی پس از اصلاح قانون به کارگیری بازنشستگان، از خروج 1700 مدیر ارشد دولتی خبر دادند اما تعداد مدیران مشمولان این قانون مگر چند نفر هستند که شایعه شده این تعداد از آن ها قرار است از دولت بروند؟

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس، پس از اصلاح طرح ممنوعیت به کارگیری بازنشستگان توسط نمایندگان مجلس شورای اسلامی شایعات گسترده‌ای در فضای مجازی به راه افتاد.

این طرح که با ۱۹۴ رای موافق از ۲۴۰ نماینده حاضر در جلسه به تصویب رسید، تنها اجازه بکارگیری بازنشستگان بندهای الف، ب و ج ماده ۷۱ قانون مدیریت خدمات کشوری که شامل روسای سه قوه،‌ معاون اول رییس جمهور،‌ نواب رییس مجلس شورای اسلامی، اعضای شورای نگهبان، وزرا، نمایندگان و معاونان رییس جمهور هستند را می‌دهد و مشمولان بندهای د و ه را که شامل استانداران و معاونان استانداران همطراز سفرا و معاونان وزرا هستند را از قانون حذف کردند.

همین موضوع باعث شد تا برخی ار روزنامه ها و بسیاری از کاربران شبکه های اجتماعی آمارهایی از خداحافظی مدیران دولتی از پست‌هایشان بدهند. در یکی از موارد، مطرح شد که ۱۷۰۰ تن از مدیران دولتی باید صندلی های خود را ترک کنند.

اما در همین رابطه جمشید انصاری معاون رئیس‌جمهور و رئیس سازمان اداری و استخدامی کشور در گفت‌وگویی تصریح کرد: اینکه برخی اعلام کردند ۱۷۰۰ نفر مدیر بازنشسته داریم از اساس اشتباه است چرا که ما در کشور حدود ۱۰۰۰ نفر مقامات داریم.

وی افزود: درباره بازنشسته‌های دولتی الآن ۱۵ استاندار و ۱۴ معاون استاندار بازنشسته داریم که با این حساب در مجموع تعداد بازنشسته‌های دولتی ۱۱۰ نفر هستند که حدود ۱۲ درصد از میزان مقامات را شامل می‌شود.

به نظر می‌رسد دولت با اصلاح این قانون، می‌تواند گام مهمی در راستای جوانگرایی در بدنه مدیران ارشد بردارد و کمی از میانگین سنی مدیران دولتی بکاهد. در روزهای آینده باید دید کابینه دولت دوزادهم  چه تصمیماتی در این باره خواهد گرفت.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.