رئیس ستاد نماز جمعه بخش گلستان:

کم فروشی ابعاد مختلفی و متعددی دارد/ کم فروشی در دین اسلام و فرهنگ ایرانیان کاری غلط می باشد

رئیس ستاد نماز جمعه بخش گلستان گفت: کم فروشی در تمام زمان‌ها و در تمام مشاغل وجود دارد، و مبارزه با آن سبب بهبود شرایط اقتصادی می شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، حجت الاسلام والمسلمین روح‌الله رضایی رئیس ستاد نماز جمعه بخش گلستان در رابطه با موضوع کم فروشی، گفت: یکی از مظاهر تضییع حق الناس کم فروشی می باشد که می توان گفت در همه زمان‌ها و همه شغل‌ها وجود داشته و دارد، که بدون تردید مبارزه با آن سبب بهبود شرایط اقتصادی می شود.

وی در ادامه با بیان اینکه کم فروشی در دین اسلام و در فرهنگ ایرانیان پسندیده نمی باشد، بیان داشت: خداوند در یکی از آیات قرآن کریم می گوید که وای بر کم فروشان و پرداختن به این موضوع در کتاب آسمانی مسلمانان نشان از اهمیت این موضوع دارد.

حجت الاسلام والمسلمین رضایی همچنین به تغییرات نحوه فروش اجناس به مردم در طول زمان اشاره کرد و گفت: کاسب‌های قدیمی زمانی که می خواستند به خریدار جنس بدهند مقداری بیشتر می دادند اما امروزه با روی کار آمدن ترازوهای دیجتال اجازه جابه‌جا شدن حتی یک ذره را نمی دهند.

وی باتاکید بر اینکه کم فروشی سبب بی‌برکت شدن سود و درآمد افراد می شود، اذعان داشت: در کسب و کار خود و در هنگام فروش کمی بیشتر به مشتری دهید چراکه خداوند برکت را در این بیشتر دادن جنس می داند.

رئیس ستاد نماز جمعه بخش گلستان درپایان باتوجه به اینکه پدیده کم فروشی ابعاد زیادی دارد، خاطرنشان کرد: کوتاهی در تربیت فرزندان، کم کاری در تدریس، دیر رفتن به سرکار و زود برگشتن، عدم پاسخگویی به مراجعان در ادارات و مواردی از این قبیل همگی نوعی کم فروشی به حساب می آیند و باعث درآمدهای حرام می شوند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.