کمپین آموزشی بیماری ایدز در بهارستان برگزار گردید

کمپین آموزشی بیماری ایدز با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در بخش بوستان شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کمپین آموزشی ۲ روزه بیماری ایدز به جهت ارائه برخی آموزش‌ها به رانندگان پایانه حمل و نقل کالای تهران در نسیم شهر شهرستان بهارستان با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان بهارستان برگزار گردید.

گفتنی است که این کمپین آموزشی به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها شبکه بهداشت و درمان بهارستان و با همکاری پایانه حمل و نقل کالای تهران در محل پایانه نسیم شهر به مدت دو روز برگزار گردید.

رجبی سرپرست و پزشک مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهراستان در این کمپین به رانندگان حاضر در رابطه با بیماری ایدز، راه‌های انتقال، دوره پنجره در بیماری، علائم، اورژانس پیشگیری در بیماری پس از مواجهه و بروز رفتار پرخطر، راه‌های پیشگیری، اعتقادات نادرست در خصوص بیماری نکات مفیدی را ارائه کرد.

وی در ادامه باتاکید بر لزوم مراجعه به مراکز درمانی در صورت مواجهه با علائم بیماری، بیان داشت: مرکز خدمات جامع سلامت سلطان آباد از جمله مراکز مستقر در سطح شهرستان بهارستان می باشد که رانندگان می توانند در صورت مواجه با خطرات به این مرکز مراجعه کنند.

رجبی همچنین با اشاره به فواید تشخیص و درمان به موقع، تبیین کرد: رانندگان نباید نسبت به علائم بیماری بی‌توجه باشند، چراکه تشخیص به موقع این بیماری از اهمیت به سزایی برخوردار بوده و می تواند کمک شایانی به بیمار نماید.

در ادامه این برنامه آموزش گروهی، مشاوره خصوصی برای افراد داوطلب انجام آزمایش HIV صورت گرفت و درپایان این کمپین دو روزه آموزش به ۱۲۰ نفر از رانندگان ترانزیت مراجعه کننده به پایانه انجام و برای ۷۰ نفر تست سریع تشخیص HIV و همچنین خدمات کاهش آسیب ارائه گردید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.