رئیس اتحادیه خیاطان و پوشاک بهارستان:

کمتر از ۵۰ درصد تولیدی‌های لباس بهارستان با نام خود پوشاکشان را عرضه می کنند

رئیس اتحادیه خیاطان و پوشاک بهارستان گفت: بیش از 400 تولیدی در بهارستان اقدام به تولید پوشاک تقلبی می نماید، که این موضوع در دیگر نقاط شور نیز درحال انجام است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، جواد محققی رئیس اتحادیه خیاطان و پوشاک شهرستان بهارستان در رابطه با شرایط و نحوه فعالیت‌ تولیدی‌های پوشاک در بهارستان، اظهار داشت: در حدود ۸۰ درصد از تولیدی‌های پوشاک شهرستان بهارستان سری‌دوز می باشند.

 

وی در ادامه در خصوص نحوه فعالیت سری‌دوزی‌ها، تشریح کرد: سری‌دوزهای فعال در شهرستان بهارستان به سفارش بازار پوشاک تهران با مارک و پارچه‌ای که دریافت می کنند، اقدام به تولید لباس می نمایند.

محققی با بیان اینکه ۴۰۰ تولیدی در بهارستان پوشاک تقلبی می دوزند، بیان داشت: تنها ۴۰ تولیدی در سطح شهرستان بهارستان وجود دارد که کالاهای خود را به نام شرکت خود ثبت و روانه بازار می کنند.

وی به وجود آمار تولیدی‌های پوشاک تقلبی در بهارستان اشاره کرد و گفت: ما قبول داریم پوشاک‌هایی که با برند خارجی در این منطقه تولید می شوند که کاملاً تقلبی هستند، چون بیشتر اجناس آن از تولیدات داخلی است، اما هیچ راهکاری برای جلوگیری از این اقدام وجود ندارد.

رئیس اتحادیه خیاطان و پوشاک شهرستان بهارستان باتاکید براینکه برخی از پوشاک‌های تولید شده در بهارستان منطقه بدون مارک به بازار عرضه می شوند، عنوان داشت: اگر قرار باشد از دوخت پوشاک‌های تقلبی جلوگیری شود، مسئولان باید در سطح کلان فکری کنند، چراکه این موضوع به صورت فراگیر در سراسر کشور درحال انجام می باشد.

وی درپایان باتوجه به اینکه دوزندگان پوشاک چاره‌ای جز تولید پوشاک تقلبی ندارند، خاطرنشان کرد: دلیل این موضوع این است که آن‌ها مطیع سفارش‌های بازار پوشاک می باشند، آن هم در شرایطی که فقط ۳۰ درصد از دستمزد خود را به صورت نقد دریافت می کنند و مابقی آن نسیه‌کاری است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.