کلاس آموزش پیشگیری از سرطان در بهارستان برگزار گردید

کلاس آموزش پیشگیری از سرطان با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، همزمان با فرا رسیدن پویش ملی مبارزه با سرطان، کلاس آموزش پیشگیری از سرطان جهت آموزش ۶۸ نفر از بانوان حاضر صبح امروز در پارک فدک شهرک سبزدشت شهرستان بهارستان برگزار گردید.

بنابر این گزارش، کلاس آموزشی مذکور به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان بهارستان و با همکاری روانشناس و کارشناس تغذیه مرکز جامع سلامت سبزدشت و بنی یعقوب کارشناس بیماری‌های غیر واگیر شبکه بهداشت برگزار شد که با استقبال خوبی از سوی شهروندان بهارستانی مواجه گردید.

گفتنی است که این کلاس آموزشی با پیام‌های «زندگی روانی، معنوی و اجتماعی سالم، یعنی ابتلای کمتر به سرطان؛ خود و دیگران را دوست بدارید» و «سرطان قابل پیشگیری است اگر شیوه زندگی خود را اصلاح کنیم» تشکیل شد.

بنی یعقوب در این کلاس آموزشی، آموزش‌های لازم در رابطه با بیماری سرطان و راه‌های پیشگیری از آن را در قالب  ۱۰ گام پیشگیری از سرطان به شرکت‌کنندگان آموزش داد و در ادامه باتاکید بر اهمیت تغذیه در سلامت انسان، گفت: بدون شک تغذیه و برنامه غذایی افراد تاثیر به سزایی در ابتلا به سرطان یا پیشگیری از آن دارد که شهروندان باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشند.

همچنین در ادامه نکاتی در رابطه با راه‌های شناسایی سرطان‌های مختلف و دلایل شیوع سرطان سینه در بین بانوان به حاضرین در کلاس آموزشی ارائه گردید.

لازم به ذکر است که درپایان کلاس آموزش پیشگیری از سرطان، پمفلت‌های آموزشی بین حاضرین توزیع شد و به سئوالات شرکت‌کنندگان پیرامون موضوعات مطرح شده در طول جلسه توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.