کلاس آموزشی مراقبت‌های سلامت مادران باردار در بهارستان برگزار گردید

کلاس آموزشی مراقبت‌های ادغام یافته سلامت مادران و ارتقاء سلامت و کاهش مرگ و میر مادری با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان و ماماهای فعال در بهارستان، در این شهرستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کلاس آموزشی مراقبت‌های ادغام یافته سلامت مادران و ارتقاء سلامت و کاهش مرگ و میر مادری در راستای آموزش ماماهای شاغل در بخش خصوصی در شهرستان بهارستان برگزار گردید.
گفتنی است که این کلاس آموزش با حضور سلیمانی‌جوان معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان بهارستان و رئیس مرکز بهداشت صبح امروز در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان برگزار شد، که با استقبال خوبی همراه بود.
سلیمانی‌جوان در این کلاس آموزشی با عرض خیرمقدم و خوش آمد گویی به حاضرین، اظهار داشت: دفاتر کار مامائی در سطح شهرستان بهارستان باتوجه به بازدیدهای انجام شده، دارای نواقصی می باشند که باید به سرعت نسبت به رفع این نواقص اقدام نمایند.
وی در ادامه باتاکید بر اهمیت فعالیت درست و مطابق اصول این دفاتر در سطح شهرستان، تصریح کرد: ماماهای شاغل در دفاتر کار مامائی می بایست نسبت به موارد مطروحه در کمیته‌های موردی مرگ مادر باردار در سطح شهرستان اهتمام لازم و کافی داشته باشند.
در ادامه کلاس آموزشی مراقبت‌های ادغام یافته سلامت مادران و ارتقاء سلامت و کاهش مرگ و میر مادری، صورت جلسه دو کمیته موردی مرگ و میر دو مادر باردار تحت پوشش شهرستان و همچنین صورت جلسه بیست و هفتمین و بیست و هشتمین کمیته دانشگاهی مرگ و میر مادر باردار توسط کارشناس برنامه سلامت مادران شبکه بهداشت و درمان بهارستان قرائت شد و همچنین دستورالعمل‌های اجرایی برنامه مراقبت‌های ادغام یافته سلامت مادران به حاضرین در کلاس، آموزش داده شد.
لازم به ذکر است که درپایان این کلاس آموزشی، فرآیند روند اجرای برنامه ژنتیک اجتماعی در مرکز بهداشتی درمانی شهرگلستان و نحوه اجرای برنامه غربالگری سندرم دان در مراکز بهداشتی درمانی تحت پوشش شهرستان بهارستان اطلاع رسانی گردید.
 انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.