کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی سرای محله شهرصالحیه فرصت مناسبی برای پیشرفت بانوان فراهم کرده است

کلاس‌ها و کارگاه‌های آموزشی سرای محله شهرصالحیه فرصت مناسبی برای پیشرفت بانوان بهارستانی در حوزه کارآفرینی و فعالیت‌های هنری ایجاد کرده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در راستای پر کردن اوقات فراغت بانوان و آموزش مهارت‌های هنری، برگزاری کلاس‌های آموزشی نقاشی، طراحی و سفره آرایی در سرای محله شهرصالحیه با حضور پرشور بانوان فرهیخته در دستور کار مدیریت سرای محله با همکاری مجموعه مدیریت شهری قرار گرفته است.

گفتنی است که این مرکز بزرگ که امروز تبدیل به محلی برای گذران ‌اوقات فراغت طیف‌های مختلف جامعه در ایام تابستان گردیده، برنامه‌‎هایی را نیز در راستای آموزش اشتغال زنان بی‌سرپرست در رشته‌های خیاطی و همچنین بافندگی تدارک دیده است که درحال حاضر با همکاری سازمان فنی و حرفه‌ای شهرداری شهرصالحیه در حال اجرا می باشد.

بدون شک اجرای چنین طرح‌هایی در زمینه کارآفرینی و ایجاد اشتغال‌های کوچک و بزرگ برای زنان بی‌سرپرست علاوه‌بر ایجاد تاثیرات مثبت در جامعه، سبب پیشبرد اهداف اقتصاد مقاومتی و حمایت از کالاهای داخلی در شهرستان بهارستان می شود.

همچنین ناگفته نماند که ساختمان پزشکان و شهربازی اختصاصی کودکان نیز از دیگر فعالیت‌های سرای محله شهرصالحیه به شمار می رود که با همکاری بخش خصوصی در حوزه‌های تفریحی، بهداشتی و درمانی به شهروندان شهرصالحیه و شهرستان بهارستان خدمات می دهد.

گسترش فعالیت سرای محله شهرصالحیه در تمام زمینه‌ها و در طول مدت کوتاه آغاز به فعالیت این مرکز، نشان از این امر دارد که احداث سرای محله در دو شهر دیگر شهرستان بهارستان می تواند کمک شایانی به اجرای طرح‌های فرهنگی، ورزشی و بهداشتی و… نماید و همچنین سطح رضایت شهروندان را از عملکرد شهرداری‌های گلستان و نسیم شهر افزایش دهد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.