کفپوش های اپوکسی از جدیدترین فناوری های پوششی ساختمان

سازه های ساختمانی پا به پای تکلنولوژی پیشرفت می کنند و تکامل میابند، یکی از این سازه ها کفپوش اپوکسی است. در مقاله ای که برای شما تهیه شده است، با یک فناوری جدید در حوزه صنایع پوششی ساختمان آشنا خواهید شد.

بهارستانه: سازه های ساختمانی پا به پای تکلنولوژی پیشرفت می کنند و تکامل میابند، یکی از این سازه ها کفپوش اپوکسی است. در مقاله ای که برای شما تهیه شده است، با یک فناوری جدید در حوزه صنایع پوششی ساختمان آشنا خواهید شد.

کفپوش اپوکسی

کفپوش اپوکسی چیست؟

صنعت اپوکسی، یکی از صنایع مصالح ساختمانی است که تقریبا نزدیک به ۲ دهه است که جان گرفته است و جای خود را بازار مصالح ساختمانی باز کرده است، در سال ۲۰۰۶ صنعت اپوکسی بالغ بر ۵ میلیارد در کشور ایالات متحده و کانادا و حدود ۱۵ میلیارد دلار در جهان بوده است. در این میان چین نیز عقب نمانده و رشد آن به ۳۰% از بازارجهانی می رسد.

کفپوش اپوکسی

تولید کننده های اصلی کفپوش اپوکسی کشورهای ایالات متحده، کانادا و چین می باشند و مصرف کنندگان هر ساختمانی است که دارای پارکینگ و …. باشد، کفپوش اپوکسی از چند جهت دارای اهمیت است، اول این که این کفپوش ها به سادگی تمیز می شوند و دوم این که زیبایی خاصی دارند، از خصوصیات دیگرر کفپوش اپوکسی ضدحریق بودن آن است.

بد نیست بدانید که این کفپوش ها از دو بخش رزینی و سخت کننده تشکیل شده اند که ترکیب این دو ماده با یکدیگر کفپوشی بسیار سخت و مقاوم در برابر خوردگی، خط و خش، ضربه و… را حاصل می کند.

کفپوش اپوکسی چگونه ساخته می شود؟

اپوکسی از فرمولی مشابه با فرمول بتن ساخته می شود اما این فرمول دچار تغییرات بسیاری است تا سیمان و بتون به عنوان مثال برای ساخت اپوکسی  با اضافه کردن پرکنندهای معدنی از جمله: سیلیکا، تالک، الومین و همچنین اضافه کردن %۱۱ انعطاف دهنده و کاهنده ی لیوپتسیه برای انعطاف و نرمینه ای بیشتر و در نهایت با افزودن حجم دهندها، تسریع کنندها، تقویت کنندهای چسب و …. اپوکسی آماده می شود، البته در رنگ نما که مانند اپوکسی در ساختمان سازی از اهمیت بسیاری برخوردار است فرمولی مشابه با این به کار می رود، ناگفته نماند که ضدحریق نیز در ساخت اپوکسی به کار می رود.

کفپوش اپوکسی

نوعی دیگر از کفپوش وجود دارد به نام کفپوش پلی یورتان، این کفپوش به خاطر زیبایی و ایمنی که دارد و رنگ نمایی که در آن به کار رفته معمولا در داخل منزل به جای کفپوش اپوکسی به کار می رود، کفپوش پلی یورتان، ضدحریق بوده و هم از زیبایی برخوردار است و هم ایمنی کافی.

شرکت عکاظ خاورمیانه ازجمله شرکت هایی است که سال‌هاست در حوزه صنعت پوشش های ساختمانی فعالیت داشته و شما می توانید بهترین کفپوش های پلی یورتان را که از جدیدترین فناوری حال حاضر بهره مند هستند از آنها تهیه کنید.

کفپوش اپوکسی

عایقی برای تمام فصول

عایق رطوبتی بام به چند دسته تقسیم می شود، عایق هایی سنتی مثل قیر و گونی، که به غیرگونی مشهور است، این و نوع پوشش نه تنها ضد حریق نیست بلکه در برابر رطوبت از مقاومت بسیار اندکی برخوردار است، نوع دیگر پوشش عایقی، “ایزوگام” است این نوع پوشش در مقایسه با قیرگونی بسیار مقاوم تر بوده اماا همچنان در برابر آتش سوزی خطر پذیر است، یک نوع دیگر عایق رطوبتی وجود داشته که به کفپوش اپوکسی بسیار شبیه است، این عایق رطوبتی در سقف هایی ساختمان های مختلف به کار می رود.

عایق رطوبتی بام

خوشبختانه در سالیان اخیر تقریبا در اکثر ساختمان های در حال ساخت از ایزوگام ها استفاده شده است که خود امر مهمی در روند پیشرفت در صنایع ساخت و ساز محسوب می شود.

زیبایی ساختمان

زیبایی ساختمان تقریبا از همان ابتدا از اهمیت زیادی برخوردار بوده است، در قرن ۲۱ زیبا بودن خانه های تمام اقشار جامعه تبدیل به یک نیاز شده است، رنگ نماهای به کار رفتن در خانه و نمای بیرونی خانه، این که چه نوع کاغذ دیواری به کار رود و از چه رنگ هایی در دیزاین خانه استفاده شود از اهمیت زیادی بخوردار شده است، رنگ نما در زیبایی خانه نقش بسزایی دارد و در واقع عنصر اصلی در دکوراسیون منزل به شمار می رود.

منبع:

http://www.barkhatnews.ir

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.