سخنگوی ناجا اعلام کرد

کشف ۱۸ میلیون ماده محترقه و دستگیری ۱۲۱‌نفر

سخنگوی ناجا از کشف و ضبط بیش از 18 میلیون عدد ماده محترقه و دستگیری 121 نفر در این باره خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، سردار سعید منتظرالمهدی معاون اجتماعی و سخنگوی نیروی انتظامی با اعلام خبر فوق اظهار داشت: میزان کشفیات در بهمن ماه سال جاری نشان می‌دهد که سوداگران مالی، حساب ویژه‌ای برای فروش در چهارشنبه پایان سال باز کردند؛ به طور میانگین این میزان مواد محترقه می‌توانست بین میلیون‌ها ایرانی توزیع شود.

سخنگوی ناجا با اعلام این مطلب که در ۲۸ روز ابتدای بهمن بیش از ۱۰ میلیون و ۶۶۸ هزار عدد ماده محترقه کم‌خطر و بیش از ۷ میلیون و ۴۷۶ هزار ماده محترقه پرخطر کشف و ضبط شده است،‌گفت: در این رابطه ۱۲۱ نفر دستگیر شده‌اند.

وی ادامه داد: بیشترین حجم مربوط به پایتخت با رقمی بیش از ۶ میلیون و ۸۰۰ هزار عدد بوده که در بازرسی انجام شده از مخفیگاه متهمان و همچنین انبارهایی که اقدام به ساخت این مواد می‌کردند، این تعداد موادمحترقه کشف و ضبط شده است.

معاون اجتماعی ناجا اعلام کرد: آمار کشفیات مواد محترقه در ۱۰ ماه سال جاری رقمی بالغ بر بیش از ۵ میلیون و ۱۰۰ هزار عدد بوده است که نسبت به مدت مشابه سال گذشته افزایش ۱۲ درصدی داشته است.

سردار منتظرالمهدی ادامه داد: ۳ هزار و ۱۵۵ کیلو انواع مواد محترقه دست‌ساز نیز کشف شده که این رقم نشانگر رشد ۱۸۴ درصدی کشف، نسبت به مدت مشابه در سال گذشته است.

عالی‌ترین مقام اجتماعی نیروی انتظامی به لزوم افزایش توجه خانواده‌ها نسبت به فعالیت فرزندانشان در این روزها و شب‌ها اشاره و اظهار داشت: پلیس هیچگاه مخالف شادی مردم و تخلیه مثبت انرژی و هیجانات جوانی و نوجوانی نیست؛ اما نباید برای شادی لحظه‌ای و زودگذر با استفاده از مواد محترقه تعطیلات نوروزی و چه بسا آینده خود و دیگران را به مخاطره انداخت.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.