کتابخانه‌های شهرهای بهارستان در هفته فرهنگی بازگشائی شد

چهار کتابخانه در مناطق مختلف شهرستان بهارستان با حضور مسئولین کشوری و شهرستانی و به مناسبت هفته فرهنگی بازگشائی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، به مناسبت حضور در هفته فرهنگی با حضور بیژن سلیمان‌پور فرماندار بهارستان، علیرضا مختارپور دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور، مژگان داداشی رئیس کتابخانه‌های عمومی شهرستان و جمعی دیگر از مسئولین، چهار باب کتابخانه در شهرستان بهارستان بازگشائی گردید.

گفتنی است که این چهار کتابخانه شامل کتابخانه شهید باهنر با متراژ ۴۰۰ مترمربع و میانگین ۹۰۰ عضو و ۱۵۰۰۰ جلد در بخش اصلی و ۴ هزار در بخش کودک کتاب، کتابخانه شهید چمران با متراژ ۳۲۰ مترمربع و میانگین ۷۷۰ عضو و ۲۸۰۰۰ جلد کتاب دارای بخش‌های مختلف از جمله مخزن اصلی و مرجع،، کتابخانه پروین اعتصامی با متراژ ۴۲۰ مترمربع و میانگین ۸۰۰ عضو و ۱۵۰۰۰ جلد کتاب و کتابخانه شهید ثانی با متراژ ۳۲۰ مترمربع و میانگین۸۸۰ عضو و ۱۵۵۰۰جلد کتاب می باشد.

بنابر این گزارش پس از بازگشائی کتابخانه شهید ثانی در شهرصالحیه به دست فرزند شهید مازیار سبزعلی‌زاده، نشستی با حضور مسئولین شهرستان، اهالی رسانه و کتابداران فعال در سطح بهارستان با سخنرانی علیرضا مختارپور و سلیمان‌پور برگزار شد.

دبیر کل نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور در این نشست باتاکید بر اینکهشهروندان بهارستانی شایسته دریافت بهترین خدمات فرهنگی می باشند، عنوان داشت: با عنایت به برنامه‌های پیش بینی شده برای یک سال آینده بهارستان، می توان نوید اتفاقات خوبی را به مردم این شهرستان داد.

درپایان لازم به ذکر است که فرماندار شهرستان بهارستان در حاشیه نشست مذکور در رابطه با شرایط فعلی سرانه‌های فرهنگی شهرصالحیه، گفت: با همت علیرضا قربانی شهردار شهرصالحیه و اعضای شورای اسلامی شهر تا به امروز، شاهد رشد چند برابری عرصه‌های فرهنگی در این شهر بوده‌ایم.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.