کاندیداها به جای تهمت‌ و رای‌ خریدن، از برنامه‌هایشان برای بهبود اوضاع بگویند

عضو جامعه روحانیت مبارز گفت: کاندیداها به جای سود جستن از پول‌های بی‌حساب و بیان تهمت‌های بی‌سند، برنامه‌هایشان را به اطلاع مردم برسانند؛ وگرنه وعده‌های روی هوایی که عملی نمی‌شود و بیش از آنکه مردم را نسبت به آینده امیدوار کند، آنان را مأیوس می‌سازد.

به گزارش بهارستانه به نقل از ایسنا، حجت‌الاسلام حسین ابراهیمی با اشاره به رعایت ضرورت‌های فعالیت انتخاباتی از سوی کاندیداها، اظهار کرد: متاسفانه شاهدیم که در طول سال‌های گذشته انتخابات در کشور با انجام اموری پیش رفته که به مصلحت هیچ کاندیدا و هیچ انتخاباتی نیست؛ از جمله اینکه برخی از داوطلبان عادت کرده‌اند کارشان را با تهمت‌ زدن به رقبا پیش برند و از این طریق خود را مطرح کنند و رای‌ها را به سمت خویش بکشانند.

وی افزود: این اقدامات خلاف شرع در حالی میان عده‌ای از کاندیداها رواج دارد که از سوی دیگر اسراف کاری‌های فراوانی هم در امر هزینه‌های تبلیغاتی انجام می‌شود. آن هم از طریق پول‌هایی که هیچ معلوم نیست از کجا می‌آید. پول‌هایی انباشته‌شده که صرف خرج‌های بیجا و اقدامات ناروا می‌شود.

این عضو جامعه روحانیت مبارز با تاکید بر اینکه داوطلبان به جای خرج‌های آنچنانی و تهمت‌های بی‌حساب و کتاب بهتر روش‌های اعتدالی را در امر انتخابات پیشه کنند، گفت: یکی دیگر از رفتارهای خلاف شرع و قانون که متاسفانه در برخی مناطق کشور دیده می‌شود و حتی به طور علنی و آشکار نیز صورت می‌پذیرد، خرید آرای انتخاباتی است. این اقدام را می‌توان بدترین عمل و ناپسندترین روش برای برگزیده‌ شدن محسوب کرد.

ابراهیمی ادامه داد: کسانی که کاندیدا شده‌اند باید به‌ جای سودجستن از پول‌های بی‌حساب و بیان تهمت‌های بی‌سند و رأی‌ جمع‌کردن‌های این‌چنینی، برنامه‌های‌شان را به اطلاع مردم برسانند و حرف درست بزنند وگرنه وعده‌های روی هوا دادن و شعارهای فراتر از وظایف نمایندگی به زبان آوردن، بیش از آنکه مردم را نسبت به آینده امیدوار کند با عملی‌نشدن‌شان آنان را مأیوس و ناراضی می‌سازد.

این نماینده سابق مجلس در پایان تاکید کرد: اگر داوطلبان انتخابات تلاش خود را صرف توصیف شرایط فعلی کشور برای مردم کنند و برایشان از برنامه‌هایی که می‌توان در این شرایط برای بهبود وضعیت جامعه عملی کرد، سخن بگویند هم مردم از وظایف نمایندگی مطلع می‌شوند و انتظارشان از آنان معقول خواهد شد و هم بهتر می‌توانند در میان کاندیداها اصلح‌شان را برگزینند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.