کاریکاتوریست پیشکسوت بر اثر کرونا درگذشت

ایرج یکه زارع، کاریکاتوریست پیشکسوت در ۸۰ سالگی بر اثر عوارض ناشی از کرونا درگذشت.

به گزارش بهارستانه، بر اساس اعلام روابط عمومی مؤسسه هنرمندان پیشکسوت، ایرج یکه زارع کاریکاتوریست پیشکسوت به دلیل عوارض ناشی از ابتلاء به ویروس کرونا روز گذشته (سه‌شنبه ۲۰ مهرماه) در ۸۰ سالگی در منزل درگذشت.

این هنرمند پیشکسوت، مدتها به دیابت مبتلا بود و اخیراً نیز کمی از بیناییاش را از دست داده بود.

محمود شالویی سرپرست معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در پیام تسلیت برای درگذشت ایرج یکه زارع نوشته است: «ایرج یکه زارع کاریکاتوریست پیشکسوت و قدیمی نشریات و مطبوعات طنز و کاریکاتور است که به سبک و شیوه خود کار میکرد و آثار او در مهمترین نشریات طنز و کاریکاتور چند دهه قبل منتشر شده است و در راه اندازی و اداره چند نشریه نیز نقش داشت. گرچه در این سالها حضور کمرنگی در عرصه کاریکاتور داشت اما نقش و جایگاه او در کاریکاتور کشور محفوظ و به یادماندنی است.

درگذشت کاریکاتوریست پیشکسوت را به خانواده ارجمندش و هنرمندان و هنردوستان تسلیت می گویم و برای زنده یاد یکه زارع از درگاه الهی رحمت و مغفرت مسئلت دارم.»

ایرج یکه زارع دی ماه سال ١٣٢٠ در تهران به دنیا آمد. او ابتدا به نقاشی علاقه داشت و کمکم به سمت کاریکاتور کشیده شد. سال ۴۵ کارش را با مجله توفیق شروع کرد و سال ۴٧ از توفیق بیرون آمد و به مجله کاریکاتور رفت.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.