کارگاه پیشگیری از خودکشی در بهارستان برگزار شد

کارگاه پیشگیری از خودکشی با حضور مسئولین کشوری و شهرستانی در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه شناسایی و مداخلات مناسب در پیشگیری از خودکشی با حضور ملکوتی عضو انجمن بین المللی پیشگیری از خودکشی، فتحی قائم مقام دفتر جمعیت علمی پیشگیری از خودکشی ایران و پزشکان و روانشناسان سلامت روان شبکه بهداشت و درمان بهارستان در محل سالن جلسات این اداره برگزار گردید.

ملکوتی در این کارگاه، نظرات اعضا را در رابطه با چالش‌های شهرستان بهارستان، علل بروز خودکشی و نیز راهکارهای پیشگیری از خودکشی و ارائه خدمات ثمر بخش در این مورد را جویا شدند.

گفتنی است که این کارگاه به صورت تئوری و عملی و به صورت ایفای نقش (role play) انجام شد و همچنین آموزش‌های لازم از جمله نحوه ارجاع و نحوه درمان توسط ملکوتی ارائه شد و به سئوالات طرح شده توسط اعضاء حاضر پاسخ داده شد.

وی در نهایت به ارائه خدمات بیشتر به بیماران و همچنین بهبود سیستم خدمات‌رسانی در راستای ارتقاء عملکرد را به عنوان اصلی‌ترین و مهم‌ترین موضوعات جلسه مطرح کرد.

مطمئناً برگزاری جلسات و کارگاه‌هایی با موضوع خودکشی و راه‌های پیشگیری از آن در شهرستانی نظیر بهارستان که آمار عجیبی از خودکشی به ویژه خودکشی دختران جوان در آن وجود دارد بسیار حائز اهمیت می باشد و باید مورد توجه ویژه مسئولین قرار بگیرد.

درپایان لازم به ذکر است که گرچه برگزاری چنین کارگاه‌هایی از اهمیت بالایی برخوردار است اما باید توجه داشت که تنها انجام اقدامات تئوری و برگزاری جلسات در این رابطه کارساز نخواهد بود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.