کارگاه آموزش نوین HIV در بهارستان برگزار گردید

کارگاه آموزش نوین HIV با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان و مسئولان مراکز بهداشت در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزش نوین HIV در راستای آموزش کارشناسان بهداشت محیط شاغل در ستاد و مراکز جامع سلامت سطح شهرستان بهارستان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار گردید.

گفتنی است که این کارگاه آموزشی به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان و با همکاری واحد بهداشت محیط صبح امروز با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان برگزار شد.

مریم دشتبانی کارشناس برنامه ایدز شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در این کارگاه آموزشی مطالب کاربردی و مفیدی در رابطه با آموزش نوین اچ آی وی با هدف کاهش ترس، انگ و تبعیض و قضاوت در بیماران HIV+ را بیان کرد.

وی در ادامه با تشریح کلیات بیماری ایدز، نکاتی در خصوص راه‌های انتقال و عدم انتقال بیماری، مراحل مختلف بیماری، راه‌های پیشگیری از بیماری، خطاهای شایع در آموزش بیماری، زمان طلایی ۷۲ ساعته پس از مواجهه شغلی و غیر شغلی، تاثیر درمان در بیماران مبتلا به HIV و همچنین تاثیر داروی پروفیلاکسی در مادر باردار مبتلا به HIV+ و نوزاد متولد شده از مادر باردار به حاضرین در این جلسه آموزشی، آموزش داد.

دشتبانی درپایان به معرفی مرکز مشاوره بیماری‌های رفتاری شهرستان، خدمات ارائه شده در مرکز مشاوره و همچنین ارجاع مراجعین واحد بهداشت محیط شبکه بهداشت و درمان بهارستان که نیازمند به انجام تست تشخیص سریع HIV می باشند، پرداخت.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه آموزش نوین HIV، توسط کارشناسان بهداشت محیط به پرسش‌های حاضرین در این جلسه آموزشی پیرامون موضوع، پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.