کارگاه آموزش دستورالعمل‌های ایمن سازی در بهارستان برگزار گردید

کارگاه آموزش دستورالعمل‌های ایمن سازی با حضور تیم‌های سلامت فعال در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزش کلیه دستورالعمل‌های ایمن سازی به همراه آزمون از تیم سلامت شاغل در مراکز جامع سلامت سطح شهرستات بهارستان در سالن اجتماعات مرکز خدمات جامع سلامت شهرگلستان طی ۵ روز با رعایت فاصله گذاری اجتماعی برگزار گردید.

فرزانه حاجی‌بنده کارشناس برنامه ایمن سازی شبکه بهداشت و درمان بهارستان در این کلاس آموزشی در رابطه با اهداف برنامه ایمن سازی، راه‌های پیشگیری از بروز عوارض واکسن، رعایت زنجیره سرما و همچنین تزریقات ایمن مطالب مفیدی را بیان کرد.

همچنین گفتنی است که در این کلاس آموزشب با استفاده از فیلم آموزشی در خصوص ایمن سازی و نحوه تزریق کلیه واکسن‌ها و اجرای عملی آموزش قبل از واکسن، تزریق صحیح واکسن‌ها و آموزش اقدامات پس از تزریق برای درک بهتر مطالب دستورالعمل‌ها استفاده شد.

بنابر این گزارش، درپایان کلیه کارگاه‌‌های آموزشی، برای مراقبین سلامت آزمون کتبی در خصوص دستورالعمل‌های ایمن سازی شامل دستورالعمل کشوری، زنجیره سرد، عوارض واکسیناسیون و تزریقات ایمن برگزار گردید.

درپایان لازم به ذکر است که در طول کارگاه‌های آموزشی مذکور، سلیمانی‌جوان معاون بهداشتی شبکه بهداشت و درمان بهارستان در رابطه با اهمیت ایمن سازی، گزارش به موقع عوارض واکسن، هماهنگی و ارتباط مداوم مراقبین سلامت با واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها و کارشناس ایمن سازی در خصوص برنامه واکسیناسیون، مطالبی را عنوان کرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.