کارگاه آموزشی پیشگیری و درمان فشارخون بالا در بهارستان برگزار گردید

کارگاه آموزشی پیشگیری و درمان فشارخون بالا با حضور پزشکان و کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی پیشگیری و درمان فشارخون بالا به منظور ارتقاء سطح آگاهی و آموزش پزشکان شاغل در مراکز خدمات جامع سلامت سطح شهرستان بهارستان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان بهارستان برگزار شد.

گفتنی است که این کارگاه آموزشی باتوجه به فرارسیدن روز جهانی قلب با شعار «هم پیمان برای سلامت قلب» به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان و با هدف شناسایی بهتر و پیشگیری از بروز بیماری‌های قلبی در بین شهروندان بهارستانی برگزار گردید.

نجفی رئیس گروه بیماری‌های غیرواگیر و معاونت بهداشتی دانشگاه در این کارگاه آموزشی سخنان مفید و ارزشمندی در رابطه با اپیدمیولوژی بیماری فشارخون بالا، دسته بندی فشارخون بالا، علائم، راه‌های تشخیص بیماری، راه‌های درمان، دسته بندی داروها و مواردی از این قبیل را به پزشکان حاضر در جلسه بیان کرد.

رحیمه رحیمی کارشناس برنامه ایراپن شبکه بهداشت و درمان بهارستان در ادامه کارگاه آموزشی پیشگیری و درمان فشارخون بالا پیرامون موضوع نحوه مراقبت و پیگیری بیماران مبتلا به فشارخون بالا و دیابت در سامانه سیب توضیحات کامل و تکمیلی ارائه کرد و جزئیات استفاده از سامانه مذکور را بیان کرد.

وی همچنین در رابطه با کارایی سامانه سیب، گفت: به واسطه این سامانه می توان سرعت درمان و تشخیص بیماری را افزایش داد و بهتر از گذشته خدمات درمانی و بهداشتی را به مردم ارائه کرد، که این موضوع نیاز به فرهنگ سازی در سطح شهرستان دارد.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه آموزشی مذکور به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.