کارگاه آموزشی مدیریت، پیشگیری و کنترل بیماری سل در بهارستان برگزار گردید

کارگاه آموزشی مدیریت، پیشگیری و کنترل بیماری سل با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی مدیریت، پیشگیری و کنترل بیماری سل با حضور مراقبین سلامت و کارشناسان سل آزمایشگاه شبکه بهداشت و درمان صبح امروز در سالن اجتماعات این شبکه در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

گفتنی است که این کارگاه با هدف ارتقاء فرآیندهای بیماریابی سل در شهرستان بهارستان و با محوریت کشف بیماری سل و نمونه‌گیری از افراد مشکوک به ابتلا به این بیماری برگزار شد که با استقبال خوبی مواجه گردید.

آروین کارشناس بیماری‌های واگیر در این کارگاه با اشاره به اهمیت تهیه نمونه از بیماران مشکوک، عنوان داشت: این عمل به عنوان اصلی‌ترین ابزار تشخیص سل ریوی به شمار می رود و نیازمند توجه ویژه مراقبین سلامت است.

وی همچنین در رابطه با شاخص‌های مقایسه‌ای نمونه‌گیری و بیماریابی سل در طول ۳ ماهه اول سال جاری و سنوات گذشته نکات و گزارشات مهمی را به حاضرین در جلسه آموزشی مذکور ارائه کرد.

در ادامه این کارگاه آموزشی، مختاری کارشناس آزمایشگاه سل شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان با تشریح موارد قابل اصلاح در تهیه و ارسال نمونه مطابق استانداردهای کشوری، به بیان نکاتی در رابطه با این امر پرداخت.

بنابر این گزارش، درحال حاضر نمونه‌گیری از بیمارانی که سرفه بیشتر از دو هفته دارند در کلیه مراکز خدمات جامع سلامت، پایگاه‌های سلامت و خانه‌های بهداشت شهرستان به صورت کاملاً رایگان انجام می شود و شهروندان بهارستانی می توانند با مراجعه به نزدیک‌ترین مرکز و پایگاه سلامت محل سکونت از این خدمات بهره‌مند شوند.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه آموزشی مدیریت، پیشگیری و کنترل بیماری سل به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوعات مطرح شده پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.