کارگاه آموزشی غربالگری متابولیک ارثی نوزادان در بهارستان برگزار گردید

کارگاه آموزشی غربالگری متابولیک ارثی نوزادان با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی غربالگری متابولیک ارثی نوزادان توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان در راستای آموزش سرپرستان مراکز و مراقبین سلامت در سالن اجتماعات این شبکه در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

بنابر این گزارش، کارگاه آموزشی مذکور به جهت ایجاد آمادگی‌های لازم برای اجرای برنامه غربالگری متابولیک ارثی نوزادان در شهرستان بهارستان برگزار شد که با استقبال خوبی مواجه گردید.

بنی‌یعقوب کارشناس برنامه غربالگری نوزادان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در کارگاه آموزشی مذکور در رابطه با اجرایی شدن برنامه غربالگری متابولیک ارثی نوزادان در مراکز خدمات جامع سلامت شهری و روستایی نکات مفیدی را به حاضرین ارائه کرد.

وی در ادامه باتشریح آیین نامه و دستورالعمل‌های اجرای برنامه غربالگری متابولیک ارثی نوزادان، بیان داشت: بدون تردید توجه به نحوه صحیح تهیه نمونه و نگهداری و ارسال آن به آزمایشگاه رفرانس متابولیک از جمله مواردی است که باید با دقت کافی و به درستی صورت بگیرد.

کارشناس برنامه غربالگری نوزادان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان همچنین پیرامون نحوه پیگیری موارد مشکوک به متابولیک ارثی و ارجاع آن‌ها به بیمارستان منتخب حضرت علی اصغر (ع) مطالبی را به حاضرین در کلاس مذکور آموزش داد.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه آموزشی غربالگری متابولیک ارثی نوزادان به سئوالات حاضرین در کلاس آموزشی پیرامون موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان پاسخ داده شد تا ابهامات احتمالی در خصوص اجرای برنامه مذکور رفع گردد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.