کارگاه آموزشی سرطان در بهارستان برگزار شد

کارگاه آموزشی سرطان در راستای آموزش مراقبین سلامت در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، همزمان با قرارگیری در هفته پویش ملی مبارزه با سرطان، کارگاه آموزشی سرطان در راستای آموزش مراقبین سلامت فعال در سطح شهرستان بهارستان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان این شهرستان برگزار شد.

گفتنی است که این کارگاه آموزشی به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان بهارستان برگزار گردید که با استقبال خوبی از سوی مراقبین سلامت سطح شهرستان مواجه شد.

بنی یعقوب کارشناس بیماری‌های غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در این کارگاه آموزشی علاوه‌بر آموزش ۱۰ گام پیشگیری از سرطان، بیان داشت: علائم هشدار دهنده در تشخیص این بیماری از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد و نباید به این علائم بی‌توجه بود.

وی در ادامه باتاکید بر لزوم تشخیص و درمان سریع و به موقع در سرطان، تبیین کرد: تغذیه مناسب، عدم مصرف دخانیات، ورزش و فعالیت همگی از جمله راه‌های پیشگیری از سرطان می باشند که چنین نکاتی نیازمند توجه ویژه خانواده‌ها و مراقبین سلامت است.

کارشناس بیماری‌های غیرواگیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان همچنین نکاتی در خصوص بیماری سرطان، انواع آن و راه‌های تشخیص و جلوگیری از این بیماری را به مراقبین سلامت حاضر در کارگاه آموزشی مذکور آموزش داد.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه آموزشی سرطان به سئوالات حاضرین در این کلاس آموزشی پیرامون موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان شبکه بهداشت و درمان بهارستان پاسخ داده شد و نکات پایانی در خصوص وظایف مراقبین سلامت در سطح شهرستان مطرح گردید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.