کارگاه آموزشی تب مالت و هپاتیت در بهارستان برگزار شد

کارگاه آموزشی تب مالت و هپاتیت در راستای آموزش سفیران سلامت فعال در سطح شهرستان، در بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی تب مالت و هپاتیت به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها و با هماهنگی واحد آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان بهارستان برگزار گردید.

گفتنی است که این کارگاه براساس مدل SHPE و آموزش نوین HIV برای سفیران سلامت فعال در سطح شهرستان به منظور آموزش سفیران سلامت و گسترش اطلاعات شهروندان در خصوص این بیماری‌ها برگزار شد.

در ابتدای کارگاه مذکور، سمیه کارگری کارشناس واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان آموزش‌های لازم را در رابطه با بیماری هپاتیت و انواع آن، علائم بیماری، عوارض ناشی از بیماری، توجه به آرایشگاه‌های غیر بهداشتی و دندانسازان تجربی در آموزش‌ها به عموم مردم به عنوان مکان‌های پرخطر، موارد حاد، مزمن و ناقل در بیماری، برنامه جهانی کنترل و حذف هپاتیت، کبد و نقش آن ارائه کرد.

بنابر این گزارش در ادامه کارگاه آموزشی تب مالت و هپاتیت، مریم اکبرزاده کارشناس واگیر شبکه بهداشت و درمان بهارستان در مورد بیماری‌های مشترک انسان و حیوان از جمله تب مالت، هاری، سالک، کیست هیداتیک، تب‌های خونریزی دهنده مانند تب کریمه کنگو، سیاه زخم توضیحاتی ارائه داد.

لازم به ذکر است که درپایان این کارگاه آموزشی مریم دشتبانی کارشناس برنامه ایدز شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان پیرامون نحوه آموزش نوین اچ آی وی، کلیات بیماری ایدز، راه‌های انتقال، دوره پنجره و مراحل بیماری، خطاهای شایع در آموزش اچ آی وی  و همچنین راه‌های پیشگیری مطالبی را بیان کرد و به سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوع برگزاری کارگاه پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.