کارگاه آموزشی بیماری ایدز در بهارستان برگزار گردید

کارگاه آموزشی بیماری ایدز با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در بخش بوستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی بیماری ایدز صبح امروز با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در راستای آموزش پرسنل اداره برق بخش بوستان در این اداره برگزار شد.

بنابر این گزارش، کارگاه آموزشی مذکور به همت واحد مبارزه با بیماری‌ها و آموزش سلامت شبکه بهداشت و درمان بهارستان و با همکاری اداره برق بوستان به منظور ارائه آموزش‌های لازم در خصوص بیماری مذکور و راه‌های انتقال و شناسایی آن برگزار گردید.

مریم دشتبانی کارشناس برنامه ایدز شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در این کارگاه آموزشی با تشریح کلیات بیماری ایدز، نکات مهمی در خصوص راه‌های انتقال، دوره پنجره در بیماری، علائم بیماری، اورژانس پیشگیری در بیماری پس از مواجهه شغلی و غیر شغلی و بروز رفتار پرخطر و راه‌های پیشگیری بیان کرد.

وی در ادامه با اشاره به اعتقادات نادرست در خصوص بیماری، بیان داشت: برخی در جهت رفع ننگ و انگ از بیماری سعی در پنهان کردن بیماری خود دارند، درحالی که ایجاد روابط دوستانه بین والدین و فرزندان و تحکیم بنیان خانواده و معرفی مرکز مشاوره و ارائه خدمات در مرکز بهترین روش پیشگیری و مبارزه با بیماری ایدز می باشد.

گفتنی است که در کارگاه آموزشی بیماری ایدز همچنین نکاتی پیرامون به فواید تشخیص و درمان به موقع در بیماران و زنان باردار و تاثیر آن در بیمار و جامعه مطالب مفیدی را بیان شد و درپایان به پرسش‌های حاضرین در کلاس آموزشی پیرامون موضوع پاسخ داده شد و پمفلت بیماری و کارت ویزیت مرکز مشاوره بین شرکت کنندگان و پرسنل اداره برق بخش بوستان توزیع گردید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.