کارگاه آموزشی بیماری ایدز در بهارستان برگزار گردید

کارگاه آموزشی بیماری ایدز با حضور کارشناسان شبکه بهداشت و درمان در شهرستان بهارستان برگزاری گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی بیماری ایدز در راستای آموزش مراقبین سلامت فعال در سطح بهارستان، صبح امروز در محل بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان بهارستان برگزار گردید.

گفتنی است که این کارگاه آموزشی به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان بهارستان و با همکاری بیمارستان امام حسین (ع)  جهت مراجعین به درمانگاه بیمارستان امام حسین (ع) در محل درمانگاه برگزار شد.

مریم دشتبانی کارشناس برنامه کنترل ایدز شهرستان بهارستان در این کارگاه آموزشی نکات مفیدی پیرامون موضوعاتی نظیر بیماری ایدز، راه‌های انتقال این بیماری علائم، زمان طلایی ۷۲ ساعت جهت شروع پروفیلاکسی دارویی پس از رفتار پر خطر و مراجعه سریع به مرکز مشاوره شهرستان به حاضرین در این کلاس ارائه کرد.

وی در ادامه با تشریح دوره پنجره در بیماری ایدز، تبیین کرد: فاصله زمانی بین ورود ویروس HIV به بدن تا زمان توان تشخیص بیماری ایدز توسط آزمایشگاه دوره پنجره در این بیماری به شمار می رود که از اهمیت به سزایی برخوردار می باشد.

دشتنبانی همچنین به راه‌های پیشگیری از ابتلا به بیماری ایدز اشاره کرد و تعدادی مرکز مشاوره و ارائه خدمات در خصوص این بیماری در سطح شهرستان بهارستان و شهرستان‌های اطراف را به حاضرین در کارگاه آموزشی معرفی کرد.

وی درپایان در رابطه با تشخیص به موقع بیماری در افراد مبتلا و در زنان باردار به منظور پیشگیری انتقال به نوزاد، فواید تشخیص و درمان به موقع و اثرات درمان برای بیمار و کاهش خطر انتقال به دیگران، معرفی مکان‌های پرخطر و غیربهداشتی و… مطالب مفیدی را بیان کرد.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه آموزشی بیماری ایدز، پمفلت آموزشی بیماری و کارت ویزیت مرکز مشاوره در بین مراجعین توزیع گردید و ه سئوالات حاضرین در جلسه پیرامون موضوع برگزاری پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.