کارگاه آموزشی بیماری‌های واگیر در بهارستان برگزار شد

کارگاه آموزشی بیماری‌های واگیر با موضوع مراقبت بیماری‌های سرخک و سرخجه، سیاه سرفه، سل و بیماری‌های روده‌ای در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در ادامه برگزاری کارگاه‌های مختلف آموزشی توسط شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان به جهت آموزش مراقبین سلامت برای شناسایی و برخورد با بیماری‌های واگیر و غیرواگیر مختلف، این بار کارگاه آموزشی بیماری‌های واگیر با موضوع مراقبت بیماری‌های سرخک و سرخجه، سیاه سرفه، سل و بیماری‌های روده‌ای برگزار گردید.

بنابر این گزارش این کارگاه آموزشی صبح امروز به وسیله واحد مراقبت از بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان بهارستان و در سالن اجتماعات این شبکه با حضور مراقبین سلامت فعال در سطح شهرستان برگزار شد.

آروین کارشناس بیماری‌های واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در این جلسه با بیان نکاتی در خصوص موضوعات جلسه، سندرم‌های مهم در شناسایی بیماری‌های سرخک و سرخجه، سیاه سرفه، سل و بیماری‌های روده‌ای را بیان نمود.

وی باتاکید بر اهمیت افزایش حساسیت مراقبین سلامت در شناسایی تمامی موارد مشکوک، عنوان داشت: مراقبین سلامت می بایست با دقت و حساسیت بیشتری نسبت به شناسایی اینگونه بیماری‌ها عمل کنند و به سادگی از کنار موارد مشکوک عبور نکنند.

درپایان این کارگاه آموزشی به سئوالات شرکت‌کنندگان در جلسه پیرامون موضوعات برگزاری کارگاه آموزشی، پاسخ داده شد و تمامی مراقبین سلامت در خصوص وظایف خود در برخورد با چنین بیماری‌هایی توجیه و آموزش داده شدند، تا گامی دیگر در جهت افزایش سلامت و بهداشت شهروندان شهرستان بهارستان برداشته شود.

درپایان لازم به ذکر است که بدن تردید برگزاری مستمر کارگاه‌های آموزشی برای مراقبین سلامت سبب افزایش سطح خدمات دهی و فعالیت آن‌ها شده است و این موضوع به سادگی و با حضور در مراکز بهداشتی و درمانی سطح شهرستان قابل درک است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.