کارگاه آموزشی بیماری‌های عفونی زنان در بهارستان برگزار گردید

کارگاه آموزشی بیماری‌های عفونی زنان با حضور کارشناسان و مراقبین سلامت در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی بیماری‌های عفونی زنان به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان برای آموزش نحوه برخورد سندرمیک در بیماری‌های آمیزشی برای مراقبین سلامت شاغل در مراکز جامع سلامت شهرستان در سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان در بهارستان برگزار شد.

بنابر این گزارش در این کارگاه آموزشی مریم دشتبانی کارشناس شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان برنامه مطالب مفید و ارزنده‌ای در رابطه با اهمیت عفونت‌های آمیزشی، تعریف عفونت و تعاریف سندروم‌های قابل گزارش بیماری‌های آمیزشی، عوامل عفونت در این بیماری‌ها، سندروم‌ها و علائم عفونت‌های آمیزشی، گروه‌های در معرض خطر و عوامل خطر موثر در افزایش ابتلا به این بیمارها به حاضرین در جلسه ارائه کرد.

وی در ادامه نسبت به لزوم و اهمیت رسیدگی به بیماری‌های عفونی در زنان تاکید کرد و عنوان داشت: باید توجه داشت که تمامی بیماران یا افراد مشکوک به بیماری باید با نکات اساسی پیرمون اینگونه بیماری‌ها آشنا شوند و مراحل درمانی یا پیشگیری را به درستی طی نمایند.

اصول برخورد بالینی با بیماری‌های آمیزشی، توصیه‌های ضروری مورد اهمیت برای بیماران مبتلا و تحت درمان، اصول برخورد بالینی با بیماری‌های آمیزشی و همچنین توصیه‌های ضروری در راستای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های آمیزشی از جمله دیگر موضوعاتی می باشد که در طول کارگاه آموزشی مذکور به آن رسیدگی شد.

لازم به ذکر است که درپایان کارگاه آموزشی بیماری‌های عفونی زنان کارشناسان شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در رابطه با ارسال به موقع و نحوه تکمیل فرم آماری بیماری‌های آمیزشی هم توضیحاتی را ارائه نمودند و پس از آن به سئوالات شرکت‌کنندگان در کارگاه آموزشی پیرامون موضوعات مطرح شده و در راستای افزایش آگاهی مراقبین سلامت شهرستان، پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.