کارگاه آموزشی واکسیناسیون در بهارستان برگزار گردید

دو کارگاه آموزشی واکسیناسیون با موضوع ایمن سازی برای پرسنل مراکز بهداشتی در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، دو کارگاه آموزشی با موضوع ایمن سازی در راستای طرح مراقبین سلامت و کارشناسان زنجیره سرما به حضور پرسنل مراکز، پایگاه‌ها و خانه‌های بهداشت در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

گفتنی است که این دو کارگاه آموزشی توسط واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌های شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان و با شعار “محافظت جمعی با واکسیناسیون” برگزار شد که استقبال خوبی را نیز به همراه داشت.

اجرای کارگاه‌ها و طرح‌هایی با محوریت واکسیناسیون در طول ماه‌های اخیر در سطح شهرستان بهارستان افزایش یافته است که این امر باتوجه به شرایط آب و هوایی این شهرستان و ازدیاد جمعیت جزو نیازهای بهارستان به حساب می آید.

بنابر این گزارش در این کارگاه آموزشی رحیمی کارشناس برنامه ایمن سازی شبکه بهداشت و درمان بهارستان مطالب مفیدی را در خصوص اهمیت برنامه ایمن سازی و همچنین اهمیت جهانی موضوع ایمن سازی و لزوم تکریم مراجعین واحد ارائه کننده خدمات واکسیناسیون به حاضرین در کارگاه ارائه کرد.

وی همچنین به اهمیت موضوع ایمن سازی و واکسیناسیون تاکید و کرد و افزود: واحدهای ارائه کننده خدمات واکسیناسیون می بایست دارای شرایط استاندارد باشند و بر طبق دستورالعمل برنامه ایمن سازی عمل نمایند تا مشکلی در این خصوص ایجاد نشود.

لازم به ذکر است که درپایان این کارگاه‌ها به سئوالات حاضرین در کارگاه پیرامون موضوع پاسخ داده شد و همچنین در این دو کارگاه آموزشی از کلیه حاضرین آزمون کتبی از دستورالعمل برنامه ایمن سازی گرفته شد تا از آگاهی و دانش پرسنل مراکز بهداشتی شهرستان بهارستان اطمینان حاصل شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.