کارگاه آموزشی اطفاء حریق در بهارستان برگزار گردید

کارگاه آموزشی اطفاء حریق به وسیله سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان در شهرستان بهارستان برگزار شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، کارگاه آموزشی اطفاء حریق توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان برای آموزش و ارائه برخی نکات لازم الاجرا در زمان آتش سوزی به پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در محل سالن اجتماعات شبکه بهداشت و درمان شهرستان برگزار شد.

گفتنی است که این کارگاه آموزشی در راستای افزایش و ارتقاء سطح آمادگی وتوانمندی پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در هنگام بروز سوانح و حوادثی نظیر آتش سوزی و شرایط بحرانی برگزار گردید، که با استقبال خوب کارکنان شبکه بهداشت و درمان بهارستان روبه‌رو شد.

کارشناس سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان در این کارگاه ابتدا آموزش‌های لازم در خصوص انواع آتش، روش‌های خاموش کردن و انواع کپسول‌های اطفاء حریق را به حاضرین در جلسه ارائه کرد و نکاتی در رابطه با نکات ضروری و قابل توجه در زمان آتش سوزی بیان کرد.

وی با بیان اینکه باید در زمان آتش سوزی برخی اقدامات را انجام داد، اظهار داشت: به محض مشاهده آتش ابتدا خونسردی خود را حفظ کنید و سپس سازمان آتش‌نشانی را فوراً از مطلع کنید و پس از آن با وسائلی که در دسترس می باشد آتش را خاموش کنید و در ادامه بنا بر الویت‌های ذکر شده اقدامات دیگر را انجام دهید.

درپایان آموزش‌های کارشناسان سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان، مانور عملیاتی خاموش کردن آتش در محل آتش‌نشانی گلستان با حضور کلیه پرسنل شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان اجرا گردید تا میزان آمادگی پرسنل این اداره توسط آتش‌نشانان بهارستانی سنجیده شود.

لازم به ذکر است که درپایان این کارگاه به سئوالات حاضرین در جلسه آموزشی پیرامون موضوعات مطرح شده توسط کارشناسان سازمان آتش‌نشانی شهرگلستان پاسخ داده شد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.