کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از بیماری‌های مشترک انسان و دام در بهارستان برگزار شد

کارگاه‌های آموزشی پیشگیری از بیماری‌های مشترک انسان و دام با حضور مراقبین سلامت و کارشناسان بهداشت در شهرستان بهارستان برگزار گردید.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سه کارگاه آموزشی پیشگیری از بیماری‌های مشترک انسان و دام در روز گذشته و امروز به مناسبت روز ملی زئونوز برای مراقبین سلامت شاغل در مراکز بهداشتی و درمانی شهرستان بهارستان برگزار گردید.

بنابر این گزارش این سه کارگاه به همت واحد پیشگیری و مبارزه با بیماری‌ها شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان برگزار شد که در این کارگاه‌ها مریم اکبرزاده کارشناس واگیر شبکه بهداشت و درمان شهرستان آموزش‌های لازم را به حاضرین در جلسه ارائه داد.

وی در این کارگاه‌ها در رابطه با بیماری‌های مشترک بین انسان و حیوان، عنوان داشت: بیماری‌هایی نظیر هاری، تب مالت، تب کریمه کنگو، سالک و… وجود دارند که می توانند از طریق حیوان به انسان منتقل شوند و نباید نسبت به این موضوع بی‌توجه بود.

اکبرزاده در ادامه با اشاره به راه‌های انتقال و راه‌های پیشگیری از انتقال اینگونه بیماری‌ها، تصریح کرد: تمامی نکات مربوط به راه‌های انتقال و راه‌های پیشگیری می بایست به درستی به شهروندان بهارستانی آموزش داده شود، تا خطر ابتلا به بیماری‌های قابل انتقال از حیوانات به انسان به حداقل خود برسد.

گفتنی است که یک کارگاه آموزشی نیز برای اعضای کشیک مرکز درمان پیشگیری از هاری شهرستان بهارستان برگزار گردید و نکات مربوط به هاری نیز در این کارگاه آموزشی به شرکت‌کنندگان آموزش داده شد.

درپایان لازم به ذکر است که در این دوره‌های آموزشی مباحث آموزشی به روش سخنرانی، بحث و پرسش و پاسخ به حاضرین در کارگاه‌های آموزشی ارائه گردید تا مراقبین سلامت فعال در بهارستان مطالب و نکات مورد نظر را به شکل مطلوبی یاد بگیرند.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.