کاخ سفید: بایدن به پوتین درباره حملات باج‌افزاری هشدار داد

کاخ سفید در بیانیه‌ای مدعی شده رئیس‌‌جمهور آمریکا به همتای روسیه‌ای خود درباره حملات باج‌افزاری هشدار داد.

به گزارش بهارستانه،کاخ سفید در بیانیه‌ای اعلام کرد «جو بایدن»، رئیس‌جمهور آمریکا به «ولادیمیر پوتین»، رئیس‌جمهور روسیه درباره حملات باج‌افزاری هشدار داده است.

کاخ سفید در بیانیه‌ای گفته جو بایدن به پوتین گفته اقدامات لازم را برای «دفاع از مردم» در برابر حملات باج‌افزاری انجام خواهد داد.

در این بیانیه آمده است: «رئیس‌جمهور بایدن، بر ضرورت اقدام روسیه جهت اقدام برای جلوگیری از فعالیت گروه‌های باج‌افزاری در آن کشور تأکید و خاطرنشان کرد متعهد به تداوم همکاری‌ها در خصوص تهدیدهای گسترده‌تر ناشی از جملات باج‌افزاری است.»

جن ساکی، سخنگوی کاخ سفید در این بیانیه خاطرنشان کرده بایدن به پوتین گفت حتی اگر عاملان حمله بنا به دستور دولت روسیه عمل نمی‌کنند باز هم مسکو در این زمینه مسئولیت به عهده دارد.

ماه پیش وزارت دادگستری آمریکا هشدار داد حملات سایبری، شرکت‌های این کشور و مشتری‌هایشان را تهدید می‌کند و لازم است این شرکت‌ها امنیت سایبری خود را تقویت کنند.

مسئله حملات سایبری در آمریکا بعد از حملات باج‌افزاری گسترده به یک شرکت خط لوله نفتی و یک عرضه‌کننده عمده گوشت داغ شد.

 رسانه‌های آمریکا ماه پیش گزارش دادند حمله سایبری گسترده به زیرساخت‌های یک شرکت تولید و توزیع گوشت قرمز (شرکت «جی‌بی‌اِس») موجب اختلال گسترده در فعالیت این شرکت در استرالیا، کانادا، آمریکا و برزیل شده است.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.