فرماندار شهرستان بهارستان:

چند کتابخانه جدید در دست احداث می باشد/ سرانه کتابخوانی در بهارستان باید افزایش پیدا کند

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: تعداد اعضا کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان در مقایسه با جمعیت این شهرستان بسیار کم و اندک می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، مجتبی خانجانی فرماندار شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران باتاکید بر اهمیت ارتقا سرانه مطالعه در سطح شهرستان، اذعان داشت: تعداد اعضای کتابخانه‌های عمومی بهارستان در طول نیمه نخست سال جاری نسبت به سال گذشته در حدود دو برابر افزایش داشته است.
وی در ادامه با اشاره به برگزاری نشست انجمن کتابخانه‌های عمومی شهرستان بهارستان، تصریح کرد: در طول این نشست کمبودها و نیازهای کتابخانه‌های سطح شهرستان بررسی و در راستای ارتقا سرانه مطالعه و کتابخوانی در بهارستان تصمیم‌گیری شد.
خانجانی در رابطه با وضعیت فعلی کتابخانه‌های عمومی سطح شهرستان بهارستان، اظهار داشت: درحال حاضر این شهرستان دارای ۸ باب کتابخانه فعال می باشد که در این کتابخانه‌ها بالغ بر ۱۴ هزار نفر عضویت دارند.
وی همچنین به تاثیر اقدامات صورت گرفته در راستای افزایش سرانه مطالعه شهرستان اشاره کرد و گفت: تقریباً نیمی از اعضا با اقدامات انجام شده نظیر بهسازی کتابخانه‌های فعلی، اجرای طرح عضویت رایگان و… در سال جاری به عضویت کتابخانه‌های شهرستان بهارستان درآمدند.
فرماندار شهرستان بهارستان با بیان اینکه البته این تعداد عضو در مقایسه با جمعیت شهرستان قابل توجه نمی باشد، تبیین کرد: باید توجه داشت که تنها دو و نیم درصد از مردم بهارستان عضو کتابخانه‌های عمومی این شهرستان می باشند.
وی درپایان باتوجه به برنامه‌ریزی در راستای افزایش تعداد کتاب‌های موجود در مخازن کتابخانه‌ها و احداث کتابخانه‌های جدید، خاطرنشان کرد: درحال حاضر در حدود ۱۱۸ هزار جلد کتاب در مخازن کتابخانه‌های شهرستان بهارستان موجود است و همچنین چند کتابخانه جدید نیز در سطح شهرستان درحال احداث می باشد.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.