پیوستن به سازمان همکاری شانگهای؛ فرصت طلایی برای بنادر شمالی ایران

مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای را یک فرصت طلایی برای توسعه و رونق بنادر شمالی کشور دانست و گفت: این بنادر آمادگی دارند تا خدمات مورد نیاز به کشورهای عضو در حوزه کالا و کشتی را ارائه کنند.

به گزارش بهارستانه،  محمدعلی اصل سعیدی پور در گفت و گو با پایگاه اطلاع رسانی سازمان بنادر و دریانوردی، در رابطه با پیوستن ایران به سازمان همکاری شانگهای و اینکه بنادر و حمل و نقل دریایی ایران با محوریت بنادر شمالی چه نقشی می توانند در راستای تحقق اهداف این سازمان در حوزه دریایی و بندری داشته باشند، اظهار داشت: کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای حدود ۴۰ درصد جمعیت جهان و نیز ۲۵ درصد مساحت دنیا را به خود اختصاص داده اند و ایران می تواند از این فرصت طلایی استفاده کرده و محور ترانزیتی به این کشورها و نیز کشورهای دوست و همکار آنها باشد.

وی ادامه داد: حمل و نقل دریایی مهم ترین عنصر تجارت در دنیا است و ۹۰ درصد تجارت جهانی از طریق دریا صورت می پذیرد و با توجه به قدرت بالای جابجایی کالا از طریق کشتی، حمل و نقل دریایی یک اصل اجتناب ناپذیر در زنجیره تجارت جهانی است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی امیرآباد با اشاره به اینکه کشورهای عضو سازمان همکاری شانگهای در تجارت سرآمد هستند، عنوان کرد: باید از پتانسیل بالای دریایی و بندری کشور در این راستا به بهترین شکل استفاده کنیم.

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.