پیش‌گویی خطیب مغربی از زوال آل‌سعود او را از کار بیکار کرد

وزارت اوقاف مغرب خطیب نماز جمعه شهر «برکان» را به دلیل اینکه گفته بود کنار رفتن پرده کعبه نشانه زوال خاندان سعودی است، برکنار کرد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، وزارت اوقاف و امور اسلامی مغرب یکی از خطبای نماز جمعه را به دلیل انتقاد تلویحی از حاکمان سعودی برکنار کرد.

این وزارتخانه شنبه (۱۰ شهریور) اعلام کرد که «عبد الحمید نجاری» به دلیل انتقاد از سیاست‌های عربستان سعودی در نماز جمعه  ۲۰ آگوست شهر «برکان» واقع در شمال مغرب برکنار شده است.

بر اساس فیلم‌هایی که در شبکه‌های ارتباط جمعی منتشر شده، این خطیب مغربی در واکنش به حادثه کنار رفتن «پرده‌های سیاه» کعبه، این حادثه را به فال نیک گرفته است.

او گفته است که کنار رفتن پرده‌های کعبه، حادثه مشابه در ابتدای «خلافت عباسی» را تداعی می‌کند که در آن ظلم و فساد به اوج رسید و منجر به سرنگونی دولت عباسی شد.

به گزارش وب‌سایت «عربی ۲۱»، نجاری با مقایسه کردن دو حادثه مشابه گفته است: «بادهای شدیدی که به هنگام موسم حج امسال در عربستان سعودی شروع به وزیدن کرد، فال نیکی است بر زوال یک دولت و ظلمی که در آنجا گسترش پیدا کرده است».

مراکش یا همان مغرب روابط روابط سیاسی خوبی با عربستان سعودی دارد با این حال طی قرعه کشتی برای تعیین میزبان برای جام جهانی ۲۰۲۶، عربستان سعودی از رأی دادن به مغرب امتناع کرد و این مسئله باعث کدورت بین دو کشور شد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.