پورابراهیمی: ارزش سهام عدالت یک خانواده ۵ نفره بین ۵ تا ۷ میلیون تومان است

ارزش کنونی پرتفوی سهام عدالت بیش از 60هزارمیلیارد تومان است…

بهارستانه: در حالی که حدود ۵۰ میلیون نفر از مردم ایران مشمول سهام عدالت هستند و ارزش پرتفوی سهام عدالت بیش از ۶۰هزار میلیارد تومان ارزیابی می‌شود، رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: فکر می‌کنم بر اساس دستور آقای روحانی به معاونانشان و اقداماتی که انجام می‌شود ظرف دو هفته آینده لایحه آزادسازی سهام عدالت توسط دولت به مجلس ارائه شود.
به گزارش «جوان» سهامدار کردن مردم جهت تقویت مالی آنها و سهیم کردن مردم در ثروت طرحی بود که از سال‌ها پیش به اجرا درآمد و هم اکنون زمان تعیین تکلیف مدیریت توأم با مالکیتش فرا رسیده، این در حالی است که سهام بیش از ۵۰شرکت سودده موجود در اقتصاد ایران مشمول سهام عدالت است و ارزش کنونی این پرتفوی بیش از ۶۰هزار میلیارد تومان ارزیابی شده است.  در همین رابطه محمدرضا پورابراهیمی داورانی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس درباره موضوع آزادسازی سهام عدالت گفت: ضرورت آزادسازی سهام عدالت در جلسه رؤسای کمیسیون‌های تخصصی مجلس با رئیس‌جمهور مطرح شد، با این مفهوم که باید مالکیت سهام عدالت بعد از ۱۱ سال به طور واقعی به مردم ارائه شود. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: رئیس‌جمهور درباره آزادسازی سهام عدالت نظر بسیار موافقی داشتند و فکر می‌کنم بر اساس دستور آقای روحانی به معاونانشان و اقداماتی که انجام می‌شود ظرف دو هفته آینده لایحه آزادسازی سهام عدالت توسط دولت به مجلس ارائه شود. این نماینده مردم در مجلس دهم افزود: تأخیر در ارائه لایحه مربوط به آزادسازی سهام عدالت باعث شد کار جدی در این بخش صورت نگیرد. پورابراهیمی افزود: در صورت ارائه لایحه آزادسازی سهام عدالت به مجلس این لایحه با فوریت از سوی نمایندگان مجلس و کمیسیون اقتصادی مورد رسیدگی قرار می‌گیرد، البته پس از تأکیدات رئیس‌جمهور در خصوص ارائه لایحه، پیش‌نویس لایحه آزادسازی سهام عدالت به صورت غیررسمی به کمیسیون اقتصادی مجلس ارسال شده است.
وی ادامه داد: در راستای جلسه دیروز، با مدیران ارشد بازار سرمایه در کمیسیون اقتصادی مجلس نشستی در خصوص آزادسازی سهام عدالت و راهکارهای فنی و عملیاتی انجام این مهم برگزار و تأکید شد که سهام عدالت باید به نحوی در دست مردم باشد که ۵۰میلیون نفر از مردم که دارای این سهام هستند، بتوانند به آسانی آن را معامله کنند.
نظر مساعد رئیس‌جمهور در خصوص آزادسازی سهام عدالت
رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: آزادسازی سهام عدالت نیازمند توجه به حوزه سخت‌افزاری و نرم‌افزاری در بازار سرمایه و استفاده از روش‌های صحیح است تا بیشترین انتفاع به مردم برسد و تلاش خواهد شد ظرف ۱۰ روز آینده پس از لحاظ نظر متخصصان و کارشناسان اقتصادی در کمیسیون اقتصادی جمع‌بندی‌های کمیسیون نیز انجام شود. پورابراهیمی افزود: پیش‌بینی می‌شود با نظر مساعد رئیس‌جمهور در خصوص آزادسازی سهام عدالت و پیگیری‌هایی که از سوی مجلس و دولت انجام خواهد شد، بتوانیم برای ۲۲ بهمن خبر خوبی در این رابطه به مردم بدهیم و تا پایان سال این سهام آزاد و ارزش‌گذاری شود و مردم مالک واقعی آن شوند. رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تصریح کرد: پیش‌بینی می‌شود ارزش هر برگه سهام عدالت بعد از آزادسازی سهام عدالت حدوداً بین یک تا ۵/۱میلیون تومان باشد که بر این اساس ارزش سهام عدالت یک خانواده پنج نفره حدوداً بین ۵تا ۵/۷میلیون تومان می‌شود.
منبع: روزنامه جوان

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.