پنتاگون خبر خروج نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان را تأیید کرد

به گزارش بهارستانه، منبع: انتهای پیام/*سرپرست وزارت دفاع آمریکا خبرهای منتشر شده در رسانه‌های این کشور درباره تصمیم دولت آمریکا برای خارج کردن بخش دیگری از نظامیان آمریکایی از عراق و افغانستان را تأیید کرد.

به گزارش بهارستانه،به نقل از پایگاه خبری هیل،‌«کریستوفر میلر» سرپرست وزارت دفاع آمریکا روز سه‌شنبه در یکی نشست خبری با تأیید اخبار منتشر شده در رسانه‌های این کشور مبنی بر اینکه دولت آمریکا قصد دارد بخش دیگری از نظامیان آمریکایی را از عراق و افغانستان خارج کند، اعلام کرد که این تصمیم تا ۱۵ ژانویه ۲۰۲۱ (۲۵ دی‌ماه ۹۹) اجرا خواهد شد.

کریستوفر میلر که هفته گذشته پس از برکناری مارک اسپر به سمت سرپرست وزارت دفاع آمریکا منصوب شد، در گفتگو با خبرنگاران درخصوص خروج تعداد بیشتری از نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان گفت: «رئیس‌جمهور ترامپ به پنتاگون دستور داده است که تا اواسط ژانویه ۲۵۰۰ نیروی آمریکایی از افغانستان و عراق خارج شوند.»

متعاقباً رابرت اوبرایان مشاور امنیت ملی آمریکا نیز از احتمال خروج کامل نیروهای آمریکایی از عراق و افغانستان حداکثر تا ماه مه [اواسط اردیبهشت‌ماه تا اواسط خردادماه] خبر داد.

وی در این خصوص مدعی شد: «نیروهای باقی‌مانده در عراق و افغانستان برای دفاع از دیپلمات‌ها و سفارتخانه‌ها و همچنین برای کمک به متحدانمان در راستای انجام مأموریتشان به کار گرفته خواهند شد. رئیس‌جمهور ترامپ امیدوار است که حداکثر تا ماه مه، همه سربازان ما به خانه بازگردند.»

منبع:

انتهای پیام/*

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.