پلیس:سارقان خودروها در پارکینگ‌های مرزی دستگیر شدند

سارقان خودروها در دو پارکینگ مرزی شلمچه و چذابه پس از دستگیری به چندین فقره سرقت اعتراف کردند.

به گزارش بهارستانه به نقل از فارس،امروز فیلمی در شبکه‌های اجتماعی دست به دست شد که نشان می‌داد برخی از زائران اربعین پس از بازگشت از کربلا و مراجعه به پارکینگ‌های چذابه و شلمچه برای اخذ خودروی خود متوجه می‌شوند خودرو شخصی  و یا برخی از محتویات خودروهای دیگر به سرقت رفته است.

 سرهنگ سید قاسم موسوی فرمانده انتظامی شهرستان دشت آزادگان، در این رابطه با اشاره به لزوم تامین امنیت زائران در مواکب، پارکینگ ها و مسیرهای تردد، اظهار کرد: ماموران پلیس آگاهی با اقدامات تخصصی و گشت اطلاعاتی به ۲ متهم با ۲ خودروی پژو که قصد خروج از پارکینگ پایانه  مرزی چذابه داشتند، مشکوک و برابر مقرارات آن‌ها را  متوقف کردند.

وی با بیان اینکه با استعلام از سامانه مشخص شد یک دستگاه خودرو به سرقت رفته  و خودروی دوم پلاک آن سرقتی بود، گفت: در بازرسی از خودروهای متوقف شده  ۴ عدد باتری خودرو، ۴ عدد زاپاس، ۱۵ دستگاه تلفن همراه، ۲ تخته چادر خودرو، ۸ عدد ضبط صوت، ۴ سیستم صوتی، وسایل و ابزار،تعدادی مدارک هویتی، چک بانکی، وجه نقد به مبلغ ۵۶ میلیون ریال، مقداری پول عراقی و مقادیری مواد مخدر کشف شد.

اعتراف متهمان  به ۸ فقر سرقت

فرمانده انتظامی شهرستان دشت آزادگان با تاکید بر اینکه تحقیقات جهت کشف سایر جرایم احتمالی ادامه دارد، عنوان کرد:  متهمان در تحقیقات پلیس تا کنون به ۸ فقره سرقت محتویات داخل خودرو و جیب‌بری اعتراف کردند.

موسوی بیان کرد:  با بکارگیری تمام نیرو و امکانات درکلیه  حوزه ها تا بازگشت آخرین زائر به کشور تمهیدات لازم اندیشیده شده و اجازه نخواهیم داد افراد سودجو و فرصت طلب اهداف خود را اجرایی کنند.

سرهنگ همتعلی ترکارانی فرمانده انتظامی شهرستان خرمشهر نیز در این رابطه به خبرنگار فارس گفت:  به دنبال ارسال گزارشی مبنی بر سرقت داخل خودرو داخل پارکینگ شلمچه، تیمی از کارآگاهان پلیس آگاهی بررسی موضوع را در دستور کار قرار دادند.

متهم در محدوده پارکینگ شناسایی شد

وی افزود: با انجام کارهای تخصصی ماموران موفق شدند، فردی را در زمان  پرسه زنی در محدوده پارکینگ شناسایی و تحت نظر قرار دهند.

فرمانده انتظامی شهرستان خرمشهر با بیان اینکه ماموران این فرد را در عملیاتی دستگیر کردند، عنوان کرد: متهم در بازجویی انجام شده به ۸ فقره سرقت داخل خودرو اعتراف کرد.

 ترکارانی با تاکید بر اینکه متهم با تشکیل پرونده تحویل مراجع قضائی شد، گفت: هموطنان اشیای قیمتی خود را داخل خودرو و در معرض دید قرار ندهند تا مورد سرقت قرار نگیرند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.