پلمپ رستوران‌های متخلف در بهارستان ادامه دارد

در بازرسی‌های جدید انجام شده از واحدهای تهیه و توزیع غذا در بهارستان، تعدادی رستوران متخلف دیگر شناسایی و پلمپ شدند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، توجه به بهداشت و سلامت مواد غذایی به ویژه مراکز تهیه و توزیع غذا در جامعه امروز از اهمیت بسیار بالایی برخوردار می باشد، چراکه این موضوع به شکل مستقیم با سلامت کل افراد یک جامعه در ارتباط می باشد و توزیع غذای ناسالم در رستوران‌ها و فست فودها ممکن است سبب بروز بیماری‌های مختلفی در بین شهروندان شود.
از این رو و در ادامه اجرای طرح‌های مشترک بازدید از مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی و غذا در شهرستان بهارستان، این بار با برگزاری یک طرح مشترک در سطح شهرستان ۴ رستوران متخلف شناسایی و از ادامه فعالیت‌ این واحدهای صنفی جلوگیری شد.
گفتنی است که در جهت نظارت بر وضعیت بهداشتی مراکز پخت و توزیع غذا در سطح شهرستان بهارستان از جمله رستوران‌ها و چلوکبابی‌ها، ۴ واحد صنفی پخت و توزیع غذا توسط کارشناسان بهداشت محیط بازرسی و به علت عدم رعایت موازین بهداشتی پلمپ گردید و پرونده تخلفات این واحدها جهت سیر مراحل قانونی به مراجع قضایی ارسال گردید.
در انجام این بازدیدها در مجموع مقدار ۱۱۱ کیلوگرم مواد غذایی غیربهداشتی نظیر گوشت چرخ کرده، مرغ و جوجه کباب، رنگ غذا و برنج که تماماً غیربهداشتی و ناسالم بودند کشف و توسط مأموران شبکه بهداشت و درمان شهرستان بهارستان در محل معدوم گردید.
لازم به ذکر است که بخشداری‌های بوستان و گلستان و اداره صنعت، معدن و تجارت و اتاق اصناف شهرستان بهارستان از جمله ادارات همراه با شبکه بهداشت و درمان در اجرای طرح‌های بازرسی مشترک از واحدهای صنفی مختلف در سطح شهرستان می باشند.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.