رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان:

پسماند سوزی‌های شبانه به کمک آتش‌نشانان بهارستانی مهار شد

رئیس اداره حفاظت محیط زیست بهارستان گفت: در طول گشت و پایش‌های شبانه با موارد متعدد پسماند سوزی مواجه می شویم که به کمک آتش‌نشانان بهارستانی مهار می گردند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، شیدا اکار رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان با اشاره به برگزاری گشت و پاییش شبانه در سطح شهرستان، اظهار داشت: در طول گشت و پایش‌های شبانه ماموران اداره حفاظت محیط زیست بهارستان با موارد متعددی از آلایندگی برخورد می کنند.

وی در تشریح جزئیات این خبر، تبیین کردن: در طول اجرای گشت و پایش شبانه هفته گذشته که با محوریت کنترل و برخورد با پسماند سوزی و ضایعات سوزی صورت پذیرفت، نیروهای اداره حفاظت محیط زیست بهارستان با ۱۰ مورد پسماند سوزی در شهرک صنعتی قلعه‌میر بدون حضور عاملین مواجه شدند.

اکار در ادامه باتاکید بر همکاری آتش‌نشانان بهارستانی با این اداره، اذعان داشت: با همکاری سازمان آتش‌نشانی گلستان، نیروهای اداره حفاطت محیط زیست شهرستان اقدام به خاموش نمودن موارد پسماند سوزی کرده و از ادامه روند آلودگی هوای ایجاد شده توسط متخلفین جلوگیری به عمل آوردند.

وی همچنین در رابطه با برخورد با واحدهای آلاینده در سطح شهرستان بهارستان، تصریح کرد: طی گشت و پایش مذکور در هفته گذشته، فعالیت آلاینده و دودزای ۳ واحد ریخته‌گری در ساعات پایانی شب مشاهده گردید که برای هر سه واحد اخطاریه زیستی در راستای اتخاذ تمهیدات لازم صادر و ابلاغ می گردد.

رئیس اداره حفاظت محیط زیست شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به لزوم رسیدگی به مشکلات و تخلفات زیست محیطی سطح شهرستان، افزود: یک واحد آسیاب پلاستیک در بهارستات نیز که به دلیل عدم مدیریت پساب صنعتی خود و هدایت فاضلاب خام به زمین‌های بایر موجبات آلودگی زیست محیطی را فراهم آورده بود، شناسایی و علاوه‌بر ابلاغ اخطاریه، موارد تخلف به متصدی واحد جهت رسیدگی و رفع، گوشزد گردید.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.