پرده های بیمارستان ها؛ میزبان باکتری های مرگبار

نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد پرده های مورد استفاده در بیمارستان ها برای جداکردن تخت های بیماران از یکدیگر و حفظ حریم خصوصی میزبان باکتری هایی مرگبار هستند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از تک تایمز، نتایج یک بررسی تازه نشان می دهد پرده های مورد استفاده در بیمارستان ها برای جداکردن تخت های بیماران از یکدیگر و حفظ حریم خصوصی میزبان باکتری هایی مرگبار هستند. این نوع آلودگی ها محدود به پرده های بیمارستان ها نیست و سایر تجهیزات و ابزار بیمارستانی نیز با چنین مشکلاتی مواجه بوده و باید به طور مرتب شستشو داده شده و پاکسازی شوند.

تحقیقاتی که در این زمینه در دانشگاه میشیگان صورت گرفته نشان می دهد باکتری های مقاوم در برابر داروهای مختلف در درون پرده های جداکننده تخت های بیمارستانی لانه می کنند و به طور گسترده رشد کرده و تکثیر می شوند.

نمونه برداری از ۶۱۱ پرده بیمارستانی در میشیگان ثابت کرده که در آنها در مجموع ۱۵۲۱ نمونه باکتری خطرناک و مرگبار وجود داشته است. از هر ۵ پرده ای که در این بررسی مورد آزمایش قرار گرفته، یک پرده آلوده به باکتری های مرگبار مقاوم در برابر انواع داروها و آنتی بیوتیک ها بوده است.

برخی از این باکتری ها علاوه بر پرده در تخت بیماران هم موجود بوده اند و لذا شستشو و ضدعفونی کردن دقیق تمامی تجهیزات مورد استفاده در بیمارستان ها ضرورتی انکارناپذیر محسوب می شود.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.