پرداخت یارانه‌ مطبوعات اواخر اسفند

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دستگیری تعدادی از فعالان رسانه‌ای گفت: جرم بازداشت شدگان، مطبوعاتی نبوده است. به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد سید‌محمد حسینی  شامگاه سه شنبه در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره ملی داستان‌های قرآنی آیات که در محل تالار نور مشهد مقدس برگزار شد، در پاسخ به خبرنگار فارس در ارتباط با جرم […]

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به دستگیری تعدادی از فعالان رسانه‌ای گفت: جرم بازداشت شدگان، مطبوعاتی نبوده است.

خبرگزاری فارس: جرم فعالان رسانه‌ای بازداشت شده مطبوعاتی نیست / پرداخت یارانه‌ مطبوعات اواخر اسفند

به گزارش خبرگزاری فارس از مشهد سید‌محمد حسینی  شامگاه سه شنبه در حاشیه مراسم اختتامیه جشنواره ملی داستان‌های قرآنی آیات که در محل تالار نور مشهد مقدس برگزار شد، در پاسخ به خبرنگار فارس در ارتباط با جرم فعالان رسانه‌ای بازداشت شده اظهار کرد: تا آنجایی که اطلاع پیدا کردیم جرم خبرنگاران بازداشت شده مطبوعاتی نبوده است؛ البته برخی از این افراد بازداشت نشده و تنها برای پاره‌ای توضیحات احضار شده‌اند.

وی با اشاره به ارتباط این افراد با خارج از کشور ادامه داد: البته چه بسا برخی از افراد ندانسته و ناخواسته در این مسیر قرار گرفتند. بدین معنا که افراد دیگری طراحی کرده‌اند و اینها بدون کسب هیچ اطلاعاتی در مسیر فعالیت قرار گرفته‌اند؛ در حالی که گمان می‌کرده‌اند در حال انجام وظیفه خود در راستای اطلاع‌رسانی به مردم هستند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی خاطرنشان کرد: پس از کسب اخبار برخی افراد این اطلاعات را جمع‌آوری و به رسانه‌های خارج از کشور منتقل می‌کردند و گاهی نیز این افراد از سوی خارج از کشور در راستای ایجاد اختلاف میان مسئولان و غیره و سیاه‌نمایی‌ها خط دهی می‌شدند و ندانسته یا دانسته نقش ستون پنجم دشمن را بازی کرده و می‌خواستند یاس و ناامیدی را در کشور ترویج دهند.

وی در ادامه با تاکید بر اینکه پرونده این افراد باید بررسی شود و ببینیم که چقدر این افراد در این مسائل نقش داشتند، یادآور شد: در عین حال وزارت ارشاد همواره باید جنبه‌های حمایتی خود را از اهل قلم، نویسندگان و مطبوعات داشته باشد؛ به هر صورت باید مدیران مسئول به خبرنگاران جوان و کسانی که تازه به این عرصه وارد شده‌اند آموزش‌های لازم را ارائه دهند چرا که قطعا قاطبه مطبوعات و خبرنگاران کشور افرادی باانگیزه بوده و کسانی هستند که قصد خدمت به کشور را دارند. بنابراین باید آموزش‌های لازم را ببینند تا در زمین دشمن بازی نکنند.

اواخر اسفند یارانه‌ مطبوعات پرداخت می‌شود

حسینی در بخش پایانی سخنانش در پاسخ به سئوال دیگر فارس در مورد پرداخت یارانه به مطبوعات گفت: امیدواریم اواخر اسفند 91 یارانه مطبوعات پرداخت می‌شود.

وی همچنین با اشاره به وام مسکن خبرنگاران خاطرنشان کرد: وزارت ارشاد پیگیر است اما خبرنگاران باید از نهاد ریاست جمهوری نیز پیگیر باشند.

انتهای پیام/2558/ج

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.