فرماندار شهرستان بهارستان:

پدافند غیرعامل باید در پروژه‌های بهارستان تعریف شود/ گسترش فرهنگ پدافند غیرعامل امری ضروری می باشد

فرماندار شهرستان بهارستان گفت: اصول پدافند غیرعامل باید در تمام پروژه‌های عمرانی شهرستان بهارستان تعریف شود و فرهنگ آن در سطح شهرستان نهادینه گردد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، بیژن سلیمان‌پور فرماندار شهرستان بهارستان با اشاره به ضرورت و اهمیت تعریف پیوست پدافند غیر عامل برای پروژه‌های عمرانی بهارستان، اظهار داشت: فرهنگ پدافند غیرعامل باید در پروژه‌های سطح شهرستان و شهرهای آن فراگیر شود.
وی در ادامه با بیان اینکه برای حفظ خودمان نیاز به پدافند غیر عامل داریم، تصریح کرد: بدون تردید پدافند غیرعامل صلح آمیزترین، اثر بخش‌ترین، پایدارترین و  همچنین کم‌هزینه‌ترین روش دفاعی به شمار می رود که بسترهای امنیت و پایداری ملی را فراهم می کند.
سلیمان‌پور باتاکید براینکه پدافند غیرعامل در عرصه‌های مختلف سیاسی، اجتماعی، فرهنگی و اقتصادی دارای نقشی کلیدی ایفا می باشد، عنوان داشت: تمام مدیران دستگاه‌های اجرایی شهرستان بهارستان، صاحب نظران، دانشگاهیان و نخبگان می بایست برنامه‌ریزی و طرح‌ریزی لازم و مناسب را به منظور پیاده کردن اصول و مبانی پدافند غیرعامل در سطح شهرستان را انجام دهند.
وی در رابطه با اهداف اصلی پدافند غیرعامل، گفت: عمده‌ترین و اصلی‌ترین هدف پدافند غیرعامل، ایمن سازی و کاهش آسیب پذیری زیرساخت‌های مورد نیاز کشور در راستای افزایش دفاع ایمنی و ارتقاء امنیت است.
فرماندار شهرستان بهارستان درپایان تداوم این شرایط مطلوب و دستیابی به موفقیت‌های بیشتر را نیازمند برنامه‌ریزی مدون و دوراندیشانه با شناسایی چالش‌ها در عرصه‌های مختلف دانست و خاطرنشان کرد: نقش پدافند غیرعامل در این موقعیت حساس به عنوان رکن مهم مقابله با تهدیدات و حملات در ۲ عرصه سخت افزاری و نرم افزاری و تبدیل این تهدیدات به فرصت و همچنین حفظ هوشیاری و آمادگی کامل درپاسداری و حفاظت از مرزهای جغرافیایی، معنوی و دینی تعیین کننده می باشد.
انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.