مدیر جهاد کشاورزی بهارستان:

پتانسیل تبدیل بهارستان به قطب صیفی‌جات وجود دارد

مدیر جهاد کشاورزی بهارستان گفت: برنامه‌ریزی‌های لازم در رابطه با تبدیل شهرستان بهارستان به قطب صیفی‌جات صورت گرفته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، مرادی مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان در جمع خبرنگاران با اشاره به فعالیت‌های گلخانه‌های شهرستان، اذعان داشت: برای نخستین بار ۱۰۰ کیلوگرم قارچ گانودرما در یکی از گلخانه‌های بهارستان تولید شد که این محصول به کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شد.

وی در ادامه باتاکید بر برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته در خصوص شهرستان، تصریح کرد: بخاطر مرغوبیت خاک بهارستان در نظر داریم با همکاری اداره اوقاف و امور خیریه منطقه، اولین شهرک گلخانه‌ای را در مساحتی بالغ بر ۸۰ هکتار ایجاد کنیم.

مرادی در رابطه با پتانسیل بالای کشاورزی شهرستان بهارستان، اظهار داشت: ایجاد شهرک گلخانه در این وسعت به منظور تمرکز روی برندسازی محصولات کشاورزی بهارستان است چراکه ظرفیت تبدیل این شهرستان به قطب تولید صیفی‌جات وجود دارد.

وی همچنین به فعالیت‌های واحد‌های گلخانه‌ای در بهارستان اشاره کرد و گفت: درحال حاضر نزدیک به ۱۳ واحد گلخانه‌‌ای در سطح این شهرستان فعال می باشد.

مدیر جهاد کشاورزی شهرستان بهارستان درپایان باتوجه به کیفیتت محصولات گلخانه‌های بهارستان، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون بخشی از محصولات این گلخانه‌ها به کشورهای حوزه خلیج فارس و بلاروس صادر می‌شود.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.