پتانسیل‌های تولیدی و اقتصادی بهارستان درحال هدر رفتن است/ ۲۵ واحد صنفی دیگر پلمپ شدند

پتانسیل‌های تولیدی و اقتصادی شهرستان بهارستان به دلیل وجود مشکلات متعدد در حال هرز رفتن می باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، سال ۱۳۹۶ از سوی رهبر معظم انقلاب سال «اقتصاد مقاومتی: تولید _ اشتغال» نامگذاری شده است، این وظیفه برعهده تمام مسئولین و مردم ایران است که در راستای این شعار تلاش کنند و به سمت بهبود شرایط اقتصاد و افزایش اشتغال در سطح جامعه پیش بروند.

اما گاهاً برخی از افراد روش‌های نادرستی را برای انجام فرمایشات مقام معظم رهبری به کار می برند که همین امر سبب بروز مشکلات بیشتری در این زمینه می شود، چرا که مسئولین نیز مجبور به برخورد قانونی بوده و به مراتب موانع بر سر راه اقتصاد مقاومتی بیشتر و بیشتر می شود.

شهرستان بهارستان که جزو پرجمعیت‌ترین شهرستان‌های کشور است، تولیدی‌ها، کارگاه‌ها و کارخانجات بسیاری را در خود جای داده است و به لحاظ تولید محصول، موفقیت‌های خوبی را در کارنامه خود ثبت کرده است، اما متاسفانه برخی از صاحبان واحدهای صنفی بنا به هردلیلی دارای مشکلات قانونی نظیر نداشتن پروانه کسب یا تولید مواد آلاینده مضر برای محیط زیست در کار خود هستند.

مسئولین شهرستان بهارستان نیز مطابق قانون این کارگاه‌ها را پلمپ می کنند یا از ادامه فعالیت آن‌ها جلوگیری می شود، بی‌آن به صدمه‌ای که به وضعیت اقتصادی شهرستان و به شکل کلی به کشور می زنند توجهی داشته باشند.

اکثر صاحبان این واحدهای صنفی به دلیل مشکلات مالی یا پاسخگو نبودن برخی مسئولین و کارکنان به ظاهر وظیفه شناس قادر به دریافت پروانه کسب یا رفع مشکلات موجود در کارگاه‌ها نمی باشند که باتوجه به مشکلات موجود در زیرساخت‌های بهارستان امری توجیه‌پذیر می باشد که نیاز به کمک و همیاری مسئولان دارد، چرا که با پلپم این واحدها مشکلی حل نمی گردد و به نوعی به جای حل مسئله، صورت مسئله پاک می شود.

فعالیت قانونی و درچهار چوب درست این واحدهای صنفی در گرو همکاری صاحبان این واحدها و مسئولین شهرستانی می باشد تا از پتانسیل‌های موجود در شهرستان به درستی استفاده گردد و بهارستان به سمت پیشرفت در مسیر درست خود قرار گیرد.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.