پای خرید و فروش وام ازدواج به بهارستان هم باز شد

خرید و فروش وام ازدواج معضلی است که به تازگی در شهرهای شهرستان بهارستان رواج یافته است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه، در‌حالی‌ که بسیاری از مردم شهرگلستان شب و روز به‌ دنبال گرفتن وام از شبکه بانکی می باشن د، برخی از زوج‌های جوان قید وام ۳۰ میلیون تومانی را که دولت به آن‌ها می دهد، زده‌اند و آن را به مناسب‌ترین قیمن پیشنهادی می فروشند.

بنابر این گزارش، میانگین قیمت خرید این وام‌ها ۱۰ میلیون تومان است اما خریدارانی هم در این بازار حضور دارند که با قیمت پایین‌تر و حدود چهار میلیون تومان این وام را از زوج‌های جوان خریداری می کنند که با سود چند میلیونی این امتیاز وام را به متقاضیان دیگر بفروشند.

وجهه اصلی این موضوع، غیرقانونی بودن این نوع تجارت می باشد چراکه زمینه ساز اختلاس‌ها و کلاهبرداری‌ها است، چنانچه در  ماده ۲ قانون تشدید مجازات  کلاهبرداری و اختلاس نیز به شکل دقیقی به این موضوع اشاره شده است.

گفتنی است که این قانون خرید و فروش امتیازات دولتی و تجاری را به هر نحوی منع کرده و ارتکاب این موضوع را جرم تلقی می کند که بدون شک علاوه‌بر این جرم، می توان به سواستفاده این افراد از نیاز برخی از زوج‌های جوان اشاره کرد که وام‌های آن‌ها را با قیمتی بسیار کم خریداری می کنند و به نوعی سرمایه اندک این زوج‌ها را نیز از چنگشان خارج می کنند.

درپایان لازم به ذکر است که انتظار می رود مسئولین بهارستانی فکری به حال این معضل جدید شهرستان کنند و البته در کنار جلوگیری از سواستفاده و قانون شکنی این افراد، به مشکلات زوج‌های جوان نیز بیشتر توجه نمایند، تا شاهد چنین اقداماتی در سطح بهارستان نباشیم.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.