«پایان یک داعش» با معرفی برگزیدگان پایان یافت

مسابقه بین‌المللی «پایان یک داعش» با معرفی برگزیدگان در بخش‌های کارتون، کاریکاتور و پوستر به کار خود خاتمه داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، مراسم اختتامیه مسابقه «پایان یک داعش» با حضور خانواده‌های شهدای مدافع حرم فاطمیون، سردار نقدی معاون فرهنگی و اجتماعی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، محسن مومنی شریف رئیس حوزه هنری، احسان محمدحسنی مدیرعامل بنیاد روایت فتح، محمدحسین صفارهرندی وزیر اسبق ارشاد و برخی مسئولان فرهنگی و هنرمندان در حوزه هنری برگزار شد.

سیدمسعود شجاعی طباطبایی دبیر مسابقه در این مراسم گفت: برگزیدگان این مسابقه در سه بخش پوستر، کارتون و کاریکاتور معرفی می‌شوند. موضوع بخش پوستر، پایان یک داعش بود و بخش کارتون با توجه آزادی حلب و موصل، علاوه بر «پایان یک داعش» موضوعات «حلب آزاد شد» و «موصل آزاد شد» را شامل می‌‌شود.

وی اظهار داشت: ۸۷۰ شرکت کننده از ۶۴ کشور، ۲۱۲۰ اثر را به دبیرخانه ارسال کردند. این آثار شامل ۱۰۷۸ کارتون، ۴۱۵ کاریکاتور چهره و ۶۳۵ پوستر بود. ایران با ۳۲۹ شرکت‌کننده، چین با ۲۱۲ هنرمند و ترکیه با ۴۵ شرکت‌کننده بیشترین سهم را در این رویداد داشتند.

مؤمنی درباره هنر کاریکاتور و کارتون نیز گفت: هنر گرافیک به‌ویژه کاریکاتور و کارتون هنری منحصر به فرد است، هنری صریح که با اشارات خود مخاطبین را آگاه می‌سازد. کاریکاتور زبانی بین‌المللی دارد، به طوری که هر کسی با هر زبانی که اندک فهمی از کنایه دارد می‌تواند با کاریکاتور ارتباط برقرار کند، از همین رو هنرمندان این رشته پیشروتر از سایر هنرمندان نسبت به مشکلات جامعه واکنش نشان می‌دهند.

علیرضا قزوه، مدیر مرکز آفرینش های ادبی حوزه هنری هم با اشاره به حضور خانواده‌های شهدا در این مراسم اظهار کرد: ما بدهکاری زیادی به شهدا داریم و شهدای فاطمیون در ماجرای دفاع از حرم نقش برجسته‌ای داشتند و بسیار خالصانه جنگیدند.

در ادامه، برگزیدگان این مسابقه بدین شرح معرفی شدند و مورد تقدیر قرار گرفتند:

بخش کارتون:
نفر اول: آنجل بولیگان از مکزیک
نفر دوم: محمد اکبری از ایران
نفر سوم: پژمان علی پور
همچنین جیتت کوستانا از اندونزی، محمود نظری از ایران و سیدایمان نوری نجفی ایران نیز در این بخش شایسته تقدیر شناخته شدند.

بخش کاریکاتور:
نفر اول: امیرمهدی هانی انصاری از ایران
نفر دوم: شانکار پامارتی از هند
نفر سوم: سعید شمس ایران
آنتونیو مانوئل دوس سانتوس از پرتغال، حمیدرضا صادق و یوآخین آلگوئرلوپز از اسپانیا نیز شایسته تقدیر شناخته شدند.

بخش پوستر:
در بخش پوستر برگزیده‌ای اعلام نشد و چایکا ولادیمیر از روسیه، هابیل لکس دروینسکی از لهستان، حمید نصر از ایران، لی شی از چین و لوک دسچیمائکر از بلژیک تقدیر شدند.

در پایان این مراسم از خانواده شهیدان شیرعلی محمودی، محمد موسوی، سیدمحمد حسینی، حمید حکیمی، رضا کریمی و جاویدالاثر سیدعلی حسینی و مقداد مسعودی تجلیل به عمل آمد.

به گزارش فارس، ۲۵۱ اثر با داوری سیدمسعود شجاعی طباطبایی، محمدحسین نیرومند و محمدرضا دوست‌محمدی از ایران، به همراه «سیلوانو مِلو» از برزیل و «الکساندر فالدین» از روسیه به نمایشگاه «پایان یک داعش» راه یافتند که این نمایشگاه از ۲۴ اردیبهشت (مشهور به «یوم النکبه» سالروز به رسمیت‌شناختن رژیم صهیونیستی) در حوزه هنری برپا شد.

انتهای پیام/

 

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.