پالس فائزه به احمق شریر

ديدار اخير فائزه هاشمي‌رفسنجاني با برخي از نيروهاي وابسته به فرقه ضاله بهائيت، جداي از حواشي مختلفي كه در جامعه به وجود آورد، حالا به عرصه‌اي براي فشارهاي بين‌المللي عليه كشورمان تبديل شده است

به گزارش بهارستانه، دیدار اخیر فائزه هاشمی‌رفسنجانی با برخی از نیروهای وابسته به فرقه ضاله بهائیت، جدای از حواشی مختلفی که در جامعه به وجود آورد، حالا به عرصه‌ای برای فشارهای بین‌المللی علیه کشورمان تبدیل شده است؛ فشارهایی که می‌کوشد وجهه ایران را به عنوان یک نظام ضدحقوق بشری در دنیا معرفی کند. بر این اساس، در تازه‌ترین اقدام پس از دیدار فائزه هاشمی با برخی از نیروهای وابسته به فرقه بهائیان که باعث مطرح شدن گسترده نام این فرقه در رسانه‌های مختلف شد، حالا کمیساریای عالی حقوق بشر سازمان ملل در بیانیه‌ای به نقل از احمد شهید، به دفاع از این فرقه پرداخته و عنوان کرده است که‌ «حملات لفظی مقام‌های حکومتی علیه جامعه آسیب‌پذیری مثل بهائیان عمیقاً مایه تشویش است… و می‌تواند دیگران را به اقدامات تبعیض‌آمیز و شاید خشونت‌آمیز علیه این گروه تشویق کند.»
مظلوم‌نمایی برای فرقه ضاله بهائیان توسط احمد شهید آنجا اوج می‌گیرد که مدعی می‌شود، بهائیان «به خاطر اجرای صلح‌آمیز مناسک دینی خود» به زندان افتاده‌اند. ملاقات فائزه هاشمی با اعضای ارشد فرقه ضاله بهائیت در حالی بود که بهائیت از جمله فرقه‌های انحرافی دست‌ساز انگلیسی‌‌ها در ایران است که به منظور انحراف در تشیع سازماندهی شد و یکی از مقرهای اصلی این فرقه در حال حاضر در فلسطین اشغالی است و علاوه بر این، این فرقه به شدت از سوی رژیم‌صهیونیستی حمایت می‌شود. همچنین باید گفت که امام خمینی، مقام معظم رهبری و سایر مراجع تقلید شیعه نیز این فرقه را ضاله خوانده و معاشرت با این فرقه و به ویژه حمایت از آنها را حرام قطعی اعلام کرده‌اند.

سوژه‌ای به نام بهائیان
اما این گزارش در حالی منتشر می‌شود که پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، فرقه ضاله بهائیت همواره در عرصه‌های حقوق بشری یکی از سوژه‌های تبلیغاتی دنیای غرب علیه جمهوری اسلامی بوده و در تمام طول این سال‌ها، گزارش‌های متعدد غربی‌ها تلاش می‌کرده که بهائیان را افرادی مظلوم و ساکت در تاریخ ایران معرفی کنند و اینگونه القا کنند که در حق آنها ظلمی بزرگ رقم خورده است. این در حالی است که مرور سابقه شکل‌گیری فرقه ضاله بهائیت بیانگر این واقعیت است که آنها از همان روزهای نخستین سازماندهی آنچه خود دین می‌نامند، همواره در ضدیت کامل با ادیان آسمانی به ویژه دین اسلام و مذهب شیعه بوده‌اند و در این مسیر از هیچ کوششی فروگذار نکردند. علاوه بر این مرور ارتباطات آنها با نظام‌های استکباری به ویژه رژیم‌صهیونیستی که همواره دشمن شماره یک جمهوری اسلامی ایران بوده، نشان می‌دهد که آنها در مسیر ضدیت خود با دین اسلام از کمک‌های دشمنان اسلام نیز بهره می‌برند. اما به رغم تمامی این سنگ‌اندازی‌های بهائیان علیه اسلام و نظام اسلامی، جمهوری اسلامی ایران همواره کوشیده رفتاری توأم با مماشات با اعضای این فرقه در داخل کشور داشته باشد و به‌رغم آنکه در قانون اساسی کشورمان هیچ اشاره‌ای به حقوق آنان نشده، از حقوقی برابر با حقوق مسلمانان در جامعه برخوردار باشند. در همین حال اگر برخوردی نیز با اعضای این فرقه در طول تمام این سال‌ها شده، ناشی از اقدامات ضدامنیتی آنان علیه نظام، کشور و دین مبین اسلام بوده است.

گزارش‌های تکراری احمد شهید
اما انتشار این گزارش توسط احمد شهید در حالی است که مرور ادعاهای طرح شده در این گزارش و گزارش‌های قبلی وی نشان می‌دهد که او بار دیگر ادعاهایی تکراری را مطرح کرده که منابع تأمین‌‌کننده اطلاعات این گزارش نیز همان گروه‌های اپوزیسیون هستند که پیشتر به دنبال تحریک جامعه بین‌الملل علیه جمهوری اسلامی ایران بودند؛ روندی که با اقدام ضدامنیتی فائزه هاشمی رنگ و بویی تازه گرفته و دستمایه‌ای برای انتشار گزارش علیه کشورمان شده است. احمد شهید پیشتر نیز در خصوص بهائیان در داخل ایران مدعی شده بود که «بهائیان برای درج هرنوع نوشته‌ای به جز نام و نام خانوادگی و تاریخ تولد و مرگ متوفی بر روی سنگ قبر» اجازه‌ای ندارند.

منابع احمد شهید چه کسانی هستند؟
ارائه گزارش‌های احمد شهید ‌در خصوص کشورمان در حالی است که این فرد تاکنون اجازه سفر به ایران را نداشته و گفته می‌شود که تمامی گزارش‌های خود را بدون داشتن ذهنیتی مستقیم از فضای داخلی ایران تنظیم کرده است. نگاهی به اسامی افرادی که احمد شهید برای تهیه گزارش‌های خود با آنان ملاقات داشته، به خوبی نشان می‌دهد که فضای ذهنی این فرد در خصوص ایران چگونه شکل گرفته است. براساس گزارش‌های منتشر شده، احمد شهید ارتباط ویژه‌ای با گروهک منافقین دارد و این گروهک در آستانه انحلال جزو مهم‌ترین منابع اطلاعاتی «شهید» برای تنظیم گزارش‌های خود علیه جمهوری اسلامی ایران است. بر این اساس، دیدار‌های آشکار و پنهان وی با منافقین بارها و بارها رسانه‌ای شده و برخی اخبار نشان می‌دهد منافقین با سوءاستفاده از شرایط افرادی که در کشورهای اروپایی و ترکیه خواستار پناهندگی هستند، آنان را وادار به ارائه اطلاعات غلط در خصوص ایران به احمد شهید می‌کنند. علاوه بر این احمد شهید با سرکردگان برخی دیگر از گروهک‌های تروریستی که علیه جمهوری اسلامی اقدام مسلحانه می‌کنند هم دیدار داشته است. تجزیه‌طلبان، تروریست‌های حزب منحله دموکرات ایران، تجزیه‌طلبان عرب، تروریست‌های گروهک کومله و فتنه‌گران در کنار گروهک منافقین همگی جزو کسانی هستند که در تهیه گزارش‌های احمد شهید نقش دارند.

تغییر موضع از هسته‌ای به حقوق بشر
اما جمهوری اسلامی در حالی مشغول رایزنی دیپلماتیک با غرب برای حل مناقشه‌های دو طرفه است که غربی‌ها در کنار این پیشرفت همواره به دنبال گشایش جبهه‌ای تازه برای تقابل با جمهوری اسلامی بوده‌اند. حقوق بشر یکی از همان جبهه‌های تقابلی است که پس از حصول توافق اولیه میان ایران و غرب در موضوع هسته‌ای، برجسته‌تر از هر زمان دیگری شد و حالا یک سالی است که در صدر اخبار بنگاه‌های خبرپراکنی بین‌المللی علیه جمهوری اسلامی است. بر این اساس طرح موضوعات حقوق بشری حربه‌ای به نسبت قدیمی است که از سوی کشورهای غربی به طور معمول علیه کشورهای مستقل استفاده می‌شود تا از این طریق به خواست‌های خود دست پیدا کنند؛ خواست‌هایی که از طریق تخریب چهره یک کشور، عاملی برای ایجاد اجماع جهانی علیه آن می‌شود. حال روزهای پردیپلماسی دولتمردان جمهوری اسلامی در حالی با ملاقات‌های مختلف برای حل مسائل باقی‌مانده در پرونده هسته‌ای کشورمان سپری می‌شود که تحرکات در بلوک غرب حکایت‌کننده تغییر استراتژی فشار از موضوع هسته‌ای به سمت موضوع حقوق بشر است؛ واقعیتی که پس از حصول توافق ژنو قابل پیش‌بینی بود و در حالی که عده‌ای امضای این توافق را پایان خصومت میان ایران و غرب می‌پنداشتند، در طرف مقابل بسیاری این خصومت را غیرقابل اتمام می‌دانستند و از ادامه تنش‌ها میان ایران و غرب با بهانه‌های دیگر خبر می‌دادند. حال گویی استدلال‌های طیف دوم به اثبات رسیده و با حل بخشی از تنش‌ها میان ایران و غرب در موضوع هسته‌ای، پرونده حقوق بشری ایران برای ادامه فشارها روی میز سیاستمداران غربی قرار گرفته تا اجماع جهانی درباره ایران از موضوع پرونده هسته‌ای به پرونده حقوق بشری برود؛ روندی که حالا به نظر می‌رسد با اقدام فائزه هاشمی در دیدار با بهائیان و انتشار گزارش احمد شهید پیرامون این فرقه، تسریع شده است.

انتهای پیام/ ع

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.