ویژه برنامه‌های مناسبتی سال در «صراط» شبکه چهار

شبکه چهار سیما در قالب ویژه برنامه «صراط» تمام مناسبت های فرهنگی و مذهبی سال را پوشش می‌دهد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی بهارستانه به نقل از خبرگزاری فارس، «صراط»به تهیه کنندگی امیرحسین عنایتی از ۱۹ فرودین ماه و همزمان با اعیاد شعبانیه به روی آنتن می‌رود.

عنایتی تهیه کننده و کارگردان این ویژه برنامه مناسبتی گفت: «صراط» در قالب مستندگونه ویژه تمام مناسبت‌های مذهبی و فرهنگی در طول سال تهیه و تولید می‌شود و  قسمت اول و دوم این برنامه ۱۹ و ۲۰ فروردین همزمان با ولادت امام حسین (ع) و حضرت ابوالفضل(ع) ساعت ۲۲ پخش می‌شود.

عنایتی در خصوص محتوای برنامه گفت: این برنامه در مدت زمان ۴۵ دقیقه از چند بخش نمایشی و مستند تشکیل شده است، در قسمت مستند این برنامه به صورت غیرمستقیم به موضوع مذهبی و فرهنگی روز می‌پردازیم. به طور مثال در ویژه برنامه ولادت امام حسین (ع) مستندی از زندگی و فعالیت حسین تنکابنی شاگرد استاد فرشچیان تهیه کرده‌ایم. وی طراح نگاره‌های زیبای گنبد امام حسین(ع) است. تنکابنی هم اکنون در عراق و شهر سامرا مشغول به کار می باشد. در قسمت دوم برنامه « صراط» می‌پردازیم به سازنده درب‌های حرمین شریفین عراق از جمله حرم امام حسین و حرم حضرت عباس(ع) یعنی آقای محمدحسین ایرانپور، ایشان هم اکنون در حال آماده سازی لوسترهای حرم‌ها است.

وی افزود: در قسمت نمایشی «صراط» یک فیلم کوتاه پخش می‌شود که یک داستان دراماتیک مرتبط با موضوع برنامه توسط بازیگران مهمان اجرا می‌شود. تصویربرداری این بخش در لوکیشنی واقع در اصفهان تولید می‌شود ، این مکان که مسجد تاریخی علی قلی آقا نام دارد قدمتی بالغ بر ۴۰۰ سال دارد.

عنایتی در پایان گفت: مجری طرح «صراط» موسسه سینمایی فدک فیلم نقش جهان است که برای گروه فرهنگ و اندیشه شبکه چهار سیما تهیه و تولید می شود و محمد ستوده به عنوان مدیر تولید با این مجموعه همکاری می‌کند.

انتهای پیام/

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.